Політика

У Крилосі відновлюють ще одну пам’ятку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Два останні місяці на теренах Крилоса, поруч з руїною Успенського собору та діючої Успенською церквою ХVI століття, тривають роботи з відновлення оборонного замку єпископа Гедеона Балабана. У попередні роки відновлено західну стіну оборонного замку (з двома вежами та в’їздною брамою). Зараз триває відновлення північної оборонної стіни. Під час робіт знайдено залишки давньої кладки стіни ХVI ст.

Відновлювальні роботи проводить Національний заповідник «Давній Галич». До слова, генеральна дирекція заповідника здійснює системну реставрацію і відновлення пам’яток, пов’язаних з столицею галицьких князів, впродовж останніх 17 років.

Гедеон Балабан (1530–1607) був галицьким, львівським і кам’янець-подільським єпископом. Проживав у єпископський резиденції у Крилосі при монастирі Успення Богородиці. Одним із найвизначніших діянь владики у Крилосі було зведення навколо Успенської церкви оборонного замку. На його руїни натрапляли майже всі археологічні експедиції.

Єпископський замок мав у плані форму прямокутника розміром приблизно 50 на 70 метрів. У всіх кутах споруди знаходилися п’ятикутні оборонні вежі, а ще дві прямокутні (з півдня і заходу) виконували функцію в’їзних воріт. Є припищення, що твердиня зводилася в короткий термін — через навислу над релігійним центром небезпеку. В історичних джерелах збереглися відомості, що один із єпископів  для оборони замку  закупив  кілька  гармат.

Будувалася твердиня десь у 70-80-х рр. XV ст., а вже 1595 р. татари сплюндрували замок.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.