Політика

У Калуші з’явиться новий калійний завод

Google+PinterestLinkedInTumblr

У понеділок, 20 червня, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк у Києві підписав угоду з офіційними представниками КНР на будівництво у Калуші заводу безхлорних калійних добрив з інвестиціями майже $1,5 млрд, інформує прес-служба ОДА.

«Новому калійному заводу в Калуші дано зелене світло», — повідомив губернатор.

Зазначимо, що 22 квітня Михайло Вишиванюк підписав Рамкову угоду про спільне фінансування проекту з виробництва безхлорних калійних добрив у місті Калуш з Китайською інженерною компанією «Хуань інжиніринг» та Експортно-імпортним банком Китаю.

Крім цього, за словами керівника області, китайці одночасно пропонують вирішити проблему карстових провалів у Калуші за допомогою золи із Бурштинської ТЕС, а також переробити розсоли, якими заповнені кар’єри на території міста. Таким чином, вважає Михайло Вишиванюк, вдасться повністю вирішити екологічні проблеми Калуша.

Нині Україна щорічно експортує калійні добрива з Білорусі на $250 млн. Раніше у Калуші на базі заводу калійних добрив «Оріана» працював калійний завод для розробки Калуш-Голинського родовища калійних солей і їхньої комплексної переробки. З жовтня 2001 року завод припинив роботу.

Нове виробництво обіцяє серйозні надходження до місцевого бюджету.

Голова Калуської РДА Василь Петрів вважає, що територіально завод має бути максимально наближеним до рудника «Пійло» та Домбровського кар’єру, тобто до сировинної бази. На думку посадовця, калійний завод має бути на території району, бо саме він володіє запасами калійних руд, тоді як запаси міста вже вибрані і перероблені.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.