Політика

У Івано-Франківську вшанували пам’ять жертв Голодомору

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

28 листопада, у суботу, в Івано-Франківську відбулось вшанування пам’яті жертв Голодомору. Свідома громадськість міста зібралась на Вічевому Майдані, щоб у рамках загальноукраїнської акції «Засвіти свічку» запалити свічки і загальною хвилиною мовчання вшанувати усіх невинно убієнних українців, які загинули в роки голодомору. Окрім того, на вшанування пам’яті жертв голодомору у центральній частині міста Івано-Франківська о 16.00 було зупинено рух транспорту.

Під час загальнонаціональної акції пам’яті жертв голодомору на Вічевому майдані у Івано-Франківську відбувалась пряма трансляція із заходів на вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 рр. в Україні у Києві за участю Президента України Віктора Ющенка. По завершенні основної частини трансляції представники влади, громадськості сформували колону і скорботною ходою рушили до Меморіального скверу, де встановлено символічний хрест пам’яті жертв голодомору. Колону очолили школярі із символічними композиціями з пшеничного колосся у руках.

У Меморіальному сквері відбулось покладання вінків до символічного пам’ятного знаку жертвам голодомору. Священнослужителі основних конфесій відправили панахиду за невинно убієнними в роки голодомору. Виступаючи під час скорботної церемонії Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус зазначив, що «кожен народ має свої перемоги, радісні дати, проте кожен народ має і свої трагічні сторінки історії. 1932-1933 рр. це одна з найтрагічніших сторінок нашої історії». Насамперед, він подякував усім присутнім за те, що вони зібрались вшанувати усіх невинно убієнних в роки Голодомору.

«Люди помирають кожен день. На превеликий жаль так влаштоване наше життя, що відбуваються авіакатастрофи, стихійні лиха, людські життя забирали і забирають далі війни. Це сумно, але те що в роки голодомору люди гинули від голоду, від штучно створеного голоду, – це страшно. Важко уявити собі цинізм, яким потрібно було володіти, щоб створити цей штучний голод і знищити мільйони людей на найродючіших у світі чорноземах», – сказав Віктор Анушкевичус.

Інформацію надано прес-службою МВК.