Політика

Туманні перспективи «Олімпу»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

 

В середині дев’яностих, у часи, коли облдержадміністрація називалась облвиконкомом, фіз­культурно? спортивне товариство «Колос» звернулося до обласної влади з проханням про передачу йому спорткомплексу «Олімп». Спорткомплекс передали, проте, за чутками, у акті прийому-передачі з’явилось формулювання «передати у власність». Тоді на це не звернули увагу.

Все було б нічого, якби через декілька років «Колос» не звернувся до суду про зобов’язання виготовлення свідоцтва на право власності. І саме цей акт прийому-передачі став підставою того, що суд прийняв рішення на користь «Колосу».

Про цю історію зараз не люблять згадувати, бо вона мала цікаве продовження. Далі «Колос» міг робити з об’єктом все, що завгодно. Право власності включає в себе володіння, розпорядження та користування майном. Коли товариство приступило до застосування свого права власності, на горизонті «намалювалось» ВАТ «Отинійське ПМК-150».

Сьогодні як колишні посадовці ОДА, так і теперішні розповідають про історію приватизації «Олімпу», проте документів про згадані події чомусь ні в кого не залишилось (чи їх і не повинно було залишитись?). ФСК «Колос» тоді взяло кредит для того, щоб провести ремонт «Олімпу», та віддавати було нічим. У кінці 2005 року ця ситуація набула широкого резонансу. Виявилося, що, входячи в борги, «Колос» під заставу закладав спорткомплекс «Олімп».

Тоді під адмінбудинком Івано-Франківська навіть проводились пікети з вимогою не допустити приватизації спорткомплексу, та було вже пізно… Що написане пером, не вирубаєш і сокирою, каже відома приказка. Так і сталося в цьому випадку.

Відтоді власниками спорткомплексу було саме «ПМК-150». Саме тоді почалось мігрування зі спорткомплексу спортсменів, мовляв, через високі ціни за оренду приміщень, які «загнули» нові ґазди. Наприклад, боксери, що раніше тренувались у величезному залі «Олімпу», зараз змушені тренуватись у маленькому залі гуртожитку коледжу фізвиховання по вулиці Дорошенка.

В облдержадміністрації журналістові «Репортера» порекомендували звернутися до депутата облради, Богдана Заріцького, який нібито має до спорткомплексу безпосередній стосунок, проте сам голова фракції «Наша Україна» облради повідомив, що не має жодного стосунку до «Олімпу» і йому нічого не відомо про теперішній стан спорткомплексу.

Хоча не факт. Коли в Івано-Франківську ще був акціонерний комерційний банк «Прикарпаття», а головою його правління був Богдан Заріцький, «Отинійська ПМК-150» була одним з акціонерів цього банку…

В самому спорткомплексі нашому кореспондентові розповіли, що все нормально. «Спеціалізація спорткомплексу не міняється. Тут залишаються всі організації, які й були», — розповів Михайло Марич, директор ДЮСШ «Олімп», яка теж «прописана» в спорткомплексі.

Зараз, за словами Михайла Марича, ведеться робота по виготовленню проектної документації для проведення ремонту в спорткомплексі. Хто ж вестиме ремонт? «У нас недавно помінялися власники. Власником була «ПМК-150», а зараз за це взялася інша фірма. Це «Прикарпатська інвестиційна компанія», — відповідає Михайло Марич. Генеральним директором «Прінкому» (скорочена назва згаданої інвестиційної компанії) є ще один депутат, проте вже міськради, Андрій Рязанцев. Він же зараз є головою правління ВАТ «Плюс Банк» (колишній АКБ «Прикарпаття»)…

З іншого боку, що може зробити держава сама по собі з таким спорткомплексом? Та нічого особливого… Михайло Марич згадує страхітливі часи, коли в «Олімпі» все буквально сипалося.

Зараз же після ремонту це має бути один з кращих спортивних закладів Західної України. Звичайно, такі слова та й Богові у вухо. Проте, не відомо, коли на цей ремонт будуть виготовлені всі необхідні дозволи з такою кризовою роботою міської влади.

Єдине, на що залишається сподіватись, це щоб супер?сучасний спорткомплекс не поміняв після ремонту свого цільового призначення і сюди мали доступ і наші спортсмени, а не тільки «суперзаможні» клієнти.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.