Політика

Три депутатки розробили Великий герб України… за радянським зразком

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Троє народних депутатів України — Оксана Білозір (НУ-НС), Ганна Герман (Партія регіонів) та Катерина Ващук (Блок Литвина) розробили новий Великий герб України. Але за основу нового державного символа вони узяли герб УРСР, — стверджує громадська колегія при голові Львівської облдержадміністрації.

Як пояснив геральдист Андрій Гречило (один із авторів Малого Державного герба України), запропонований проект герба взагалі гербом не можна називати, оскільки він не відповідає жодним правилам геральдики: «Це прототип герба УРСР. Цей герб не має п’ятикутного щита з тризубом та герба Війська Запорізького – козака з мушкетом, що передбачено Конституцією України. Натомість на ескізі ми бачимо мушкет і шаблю, що, як зазначено в описі герба, означає — мушкет розташований так, ніби він знаходиться на плечі козака, який стоїть на сторожі. Крім того, Великий герб використовується переважно у країнах, де є форма правління – конституційна монархія, тобто в Україні достатньо одного герба, — наголосив експерт. — Просто треба внести зміни до Конституції і замінити словосполучення Малий герб України на герб України». Крім того, експерт наголосив, що зображення хреста на тризубі може призвести до конфліктів, оскільки Україна є полірелігійною державою.

За словами начальника управління з питань внутрішньої політики Львівської ОДА Ігор Ожиївського, зареєстрований у вересні у Верховній раді законопроект «Про Великий Державний герб України» має пройти обговорення у всіх областях України, а сесії обласних рад мають ухвалити рішення щодо нього.

Громадська колегія ухвалила рішення, що на сесію Львівської обласної ради з цього питання має бути подано пропозиції щодо внесення змін до Конституції України у частині визначення єдиного герба держави.

До речі, цей варіант герба— уже другий, розроблений останнім часом. Нинішній варіант передбачає, що Великим державним гербом України буде зображення золотого тризубця, увінчаного хрестом. Справа і зліва від тризубця знаходяться колоси пшениці, жита і ячменю. У нижній частині герба – зображення перехрещених козацької шаблі і мушкета, покритих синьо-жовтою стрічкою, на якій розміщено девіз «З нами Бог і Україна», а під стрічкою – гілка калини.

Джерело: ТСН.