Політика

Токсичних відходів у Калуші у 70 раз більше, ніж розлилося в Угорщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Як повідомляє телеканал “1+1”, у місті Калуш на Прикарпатті розміщуються резервуари з не менш токсичною отрутою, ніж та, що вилилась 4 жовтня в Угорщині. Експерти кажуть, що тут наслідки можуть бути жахливішими, ніж у сусідів, оскільки відходів у Калуші набагато більше, ніж було на угорському заводі (там розлилося понад 700 тисяч кубометрів відходів алюмінієвого виробництва).

Близько 50 мільйонів кубометрів відходів калійного виробництва у Калуші можуть прорвати греблю і вилитися у Дністер, отруївши воду не тільки в Україні, а й у сусідній Молдові.

Найнебезпечніший об’єкт у Калуші — це хвостосховище N2. Гребля тут має тріщини. У водах є майже вся таблиця Мендєлєєва, враховуючи важкі метали.

Ще один небезпечний об’єкт — Домбровський кар’єр. Сюди може прорватися місцева річка Сивка. Декількох днів вистачить, щоб вона затопила кар’єр, в якому також є розсоли. Виплеснувшись на поверхню, води можуть отруїти водоносний горизонт. Тут уже проводяться ліквідаційні роботи.

Вирішення проблем хвостосховищ і кар’єру коштує 89 млн. гривень. На сьогодні виділено 18 мільйонів. Усі роботи повинні бути завершені до кінця року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.