Політика

Телефонний хуліган з Івано-Франківська відповість за збитки державі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

26 січня 2011 року о 19:25 на телефон служби екстреного реагування 102 у місті Києві зателефонував невідомий і повідомив про замінування метрополітену. Спеціальні та правоохоронні служби негайно розпочали перевірку повідомлення. Через те, що анонім не назвав конкретного місця, було обстежено усі 43 станції київського метро. У результаті багатогодинних пошуків жодних вибухонебезпечних предметів не було знайдено.

Паралельно співробітниками СБУ проводилися заходи зі встановлення особи аноніма. Ним виявився уродженець та мешканець одного з населених пунктів Долинського району Івано-Франківської області, який здійснив дзвінок із хуліганських мотивів. Реальних намірів та можливостей для вчинення терористичного акту він не мав.

Зазначимо, що певні столичні ЗМІ писали, начебто згадана особа є психічно хворою, втім, це не відповідає дійсності. Чоловік насправді є інвалідом 1 групи (не може ходити). Також неправдивою є інформація про затримання цієї особи органами УМВС.

Для перевірки неправдивого телефонного повідомлення на тривалий час співробітники міліції, спеціальних служб, військовослужбовці, персонал метрополітену були відірвані від виконання прямих обов’язків, чим державі заподіяно значні збитки.

Громадяни повинні знати, що санкцією статті 259 Кримінального кодексу України, котра трактує ці дії як суспільно небезпечні, передбачено покарання не лише у вигляді значного штрафу (від 235 250 грн до 470 500 грн), але й у вигляді позбавлення волі на термін до 7 років. Правоохоронці розкривають практично кожен такий злочин, після чого неодмінно настає відповідальність згідно з чинним законодавством. До того ж, зловмисник відшкодовуватиме матеріальні збитки організації чи установі.

Прес-група СБУ в Івано-Франківської області

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.