Політика

Таксисти звернулися до мера

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Відкритий лист-звернення до міського голови
п. Віктора Анушкевичуса
щодо його поспішних коментарів на проведення пікетування таксистами
сесії міської Ради 22.12.2009 р.

Шановний мере Івано-Франківська!

Ми дивуємось Вашим розгорнутим коментарям, що прозвучали по всіх місцевих телеканалах, та розміщені на всіх сайтах місцевих новин з приводу законного і організованого мирного протесту таксистів, підтриманих Європейською партією України, через намагання протиснути на сесію міської ради проект рішення міськвиконкому про підвищення ставок єдиного податку для дрібних підприємців.

Хочемо Вам нагадати, що Конституція України гарантує нам право на протести та мирне висловлення своєї позиції. Не лише Вашої, як представника влади, а й нашої, як представників більше 1000 підприємців міста.

Оскільки, ЗМІ оприлюднили виключно Вашу «версію» проведення акції протесту, то ми вимушені звернутись до громадськості міста з відкритим зверненням та особисто кожному мешканцю роз’яснити свою позицію.

По-перше політиканством займаєтесь Ви і ваша команда, оскільки гасло майдану «Багаті поділяться з бідними» вдало підмінили принципом «за рахунок бідних в кризу жируватимуть багаті». Підвищуючи податки для дрібних підприємців-спрощенців, (і не лише для таксистів!), Ви перекладаєте тягар наповнення місцевого бюджету на тих, хто й так найбільше потерпів від кризи, намагається вижити і прогодувати свої сім’ї самостійно, а не за рахунок держави. Не даремно Ростислав Кукурудз, депутат від бюджетної комісії міськради заявив в прямому ефірі, що причиною підвищення ставок є закриття урядом грального бізнесу і недоотримання значних запланованих коштів місцевим бюджетом. Тобто, на словах Ви – за підтримку малого бізнесу, а насправді за рахунок дрібних підприємців хочете латати дірки в бюджеті. Ось це і є політиканство шановний мере.

По-друге. Вам дивно, що за 20 гривень таксисти підняли таку бучу? Знову обманюєте! Не на 20 гривень, а на 25 відсотків заплановане підвищення! Бо Ваші «спеціалісти» вирішили що 100 гривень це не гроші для таксистів. По-третє. Економічно доведено усім світом, що зменшення місцевих поборів збільшує кількість підприємців, вони виходять з тіні, а відповідно зростають надходження до місцевих бюджетів. А деякі розумні мери європейських міст взагалі оголосили податкові канікули на період кризи для дрібних підприємців, щоб вони її пережили, а не просили дотацій через фонди безробіття.

По-четверте. Мусимо роз’яснити Вам і Вашим горе-економістам, що єдиний податок в Україні вираховується не за принципом витрати-доходи, як податок з прибутку, а за принципом річної валової виручки. Якщо річна валова виручка близько 300 тисяч грн.(а відповідним законопроектом передбачено до 500 тис.грн. (№4112) то ставка – 200 грн. в місяць. Тобто Ви нарахували, що таксист в день має виручки  700 гривень, проїжджаючи 350 км та працюючи 365 днів в рік. Це абсурд. Пропонуємо Вам сісти в машину і місяць потакстувати. Фактично Ви прирівняли виручку таксистів до виручки аптек, що також переважно працюють на єдиному податку. І це Ви вважаєте справедливо?
І останнє, шановний Вікторе Андрюсовичу, у Вас дуже коротка пам’ять. Нещодавно, коли прийшла біда – епідемія грипу саме таксисти, добровільно і майже безкоштовно возили лікарів і хворих, ризикуючи своїм здоров’ям, щоб допомогти саме владі справитись з бідою. Ми вже мовчимо про те, що сам помаранчевий майдан і Ваш успіх на виборах мера не відбувся б, якби не організована і патріотична позиція таксистів. І радити таксистам обрати угодних Вам голів наших громадських організацій не лише не морально, а й низько для мера європейського міста.
Тому, ми закликаємо Вас до конструктивної і ефективної співпраці без політиканства і образ, задля утвердження справедливої демократії та ефективного місцевого самоврядування в нашому місті.

Голова асоціації спілки таксистів міста Івано-Франківська              Роман Жук
Голова обласної організації Європейської партії України                Олександр Кушлик
Голова громадського об’єднання таксистів Івано-Франківська      Богдан Дутка