Політика

Табачник викинув зі шкільної програми «Маленького принца» та «Мауглі»

Google+PinterestLinkedInTumblr

Міністерство освіти розробило нову програму із зарубіжної літератури для учнів 5-9-х класів, включивши туди сучасні літературні твори, у тому числі фентезі. Тепер діти будуть вивчати «Гаррі Поттера» і «Алхіміка» Пауло Коельо, а читати «Фауста» і «Божественну комедію» їм уже не потрібно, — пише Дзеркало тижня.

З Гете школярам запропонують лише пару віршів, а Данте вивчать по одному сонету.

Крім того, з програми виключені «Маленький принц» Сент-Екзюпері, «Мауглі» Кіплінга, «Айвенго» Вальтера Скотта. Їхнє місце займуть «Запах думки» Роберта Шеклі, «Пісня над піснями» Шолом-Алейхема, «Чайка» Річарда Баха, «Чужа біль» Лук’яненко, «Собаче серце» Булгакова.

У міністерстві відзначають, що проект створено з метою осучаснити курс зарубіжної літератури.

Майбутні нововведення обурили частину вчителів, і вони вже написали листа міністру освіти з проханням її переглянути. Автори петиції говорять, що програма не враховує вікових особливостей учнів, порушує логіку вивчення світового літературного процесу. Також їм не подобається, що визнаних класиків замінили письменниками «другого ешелону».

У МОН кажуть, що програма ще не затверджена остаточно. Як розповів директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Олег Єресько, програма буде затверджена 26 квітня, проте ще буде обговорюватися з ініціативною групою вчителів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.