Політика

Сусіди Ющенка у Старій Гуті проти створення нацпарку “Синьогора”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Серед сусідів президента Ющенка по його держрезиденції в селі Стара Гута на Прикарпатті назріває бунт – селяни виступають проти передачі під національний парк більше десяти тисяч гектарів земель, на яких розташовані резиденція і пансіонат “Синьогора” (про це повідомлялося раніше).

Офіційні наміри влади – захистити унікальну флору і фауну Карпат, розвинути інфраструктуру і дати пересічним українцям можливість відпочивати з комфортом у Карпатах. Однак місцеві побоюються, що відкриття нацпарку – лише прикриття для приватизації дорогих карпатських гектарів. На знак протесту селяни хочуть перекрити під’їзди до президентської резиденції, щоб не пустити Ющенка з родиною та свитою на дачу, де він традиційно відпочиває на Новий рік та Різдво.

“Грядуть вибори, і президент перед відходом з поста, мабуть, хоче прихопити резиденцію і земельку навколо неї. А нам після цього в рідному лісі не те що ягід-грибів не зібрати, навіть худобу не дадуть перегнати”, – каже гутівець Іван Васильович. Місцеві переконані, що парк створюють для влади і олігархів, які побудують там котеджі, готелі та ресторани.

“Селяни, що живуть біля президентської “хатинки”, давно в образі на Ющенка. Вони розраховували, що, маючи в сусідах президента, будуть жити, як у бога за пазухою, а їх, мовляв, “кинули”. “Газ провели тільки половині дворів. Так і не побудували обіцяних міні-заводів з переробки ягід-грибів, – обурюється депутат Богородчанської райради Михайло Головчук. – Роботу в обслуги резиденції дали одиницям місцевих, хоч обіцяли працевлаштувати багатьох. У пансіонаті “Синьогора” більше року були проблеми з каналізацією, і фекалії скидали в річку Бистрицю”.

У Держуправлінні справами всі звинувачення відкидають. “Ніяких котеджів там будувати не будуть. Навпаки, ця територія стане заповідником, там дерева зрубати не можна буде. Ніхто не збирається відбирати ліс у селян. Національний парк буде створений в тих самих розмірах, що і резиденція “Синьогора”, – повідомив Іван Плачков, заступник начальника ДУС.

За матеріалами “Сегодня”.