Політика

Старе-нове у фотомистецтві — люмінографія

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 5 березня у культурно-мистецькому центрі «Є» відкриється виставка люмінографії Ігоря Васюти та Юліана Яковини. Початок – 18 година, 5 поверх.

Першу експериментальну фотолабораторію люмінографії в Івано-Франківську було відкрито у 2008 році за ініціативи Ігоря Васюти (засновника та учасника «Молодіжної Мистецької Формації «Форумс») та Юліана Яковини (голови Івано-Франкіського регіонального осередку НСКУ). Люмінографія полягає в експериментах зі світлом на тривалих витримках і не тільки; способи відстеження світлових потоків, фотофіксація заломлень кольорових променів предметного середовища, симультанність і наратив різноманітних образних схем позиціонують самодостатність фотографічних творів обидвох авторів. Як наслідок – твір мистецтва відображає динаміку світла у просторі, наче на палітрі власного сприйняття колір і світло на вістрі лінз фотооб’єктива стають технічним засобом образотворення.


Витяг з інтерв’ю Ігоря для “Галицького кореспондента”:

“Наразі експериментую з фотографуванням під час танцю, кінетичним фото. Кріплю скотчем цифрову мильничку до зап’ястя, ставлю витримку 1-2 хвилини і віддаюся музиці (транс, джаз, різна інструментальна музика), діафрагма сприймає найтонші штрихи світла і тіні. Для цього потрібно перебувати у стані арту. До речі, за фотографіями впізнається музика, яка грала в той момент.

Коли ти працюєш, ти такий безпосередній, відкритий. Відтак і відгуки на картини настільки щирі і справжні, що аж здригаєшся. Коли працюєш з певним інструментарієм, твоя енергетика стає доповненням до нього – скло, папір, фарба, вода тощо. Ти не повинен робити це байдуже, в твоїх руках має бути певний заряд, посил, емоція”.


Слід зауважити також, що люмінографія — “світлопис” — не є новинкою в фотомистецтві. З появою цифрової фототехніки цей “технічний” жанр став іще доступнішим, завдяки простому контролю над параметрами зйомки та віртуально необмеженою кількістю кадрів. Ще один сучасний термін для подібної техніки — “фрізлайт” (від англ. freezelight, “заморожене світло”).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.