Політика

Спостерігачів із Грузії цього разу не буде

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Громадяни Грузії не братимуть участі у спостереженні за другим туром президентських виборів в Україні, заявила прес-секретар президента Грузії Манана Манджгаладзе. “Президент Грузії бажає успіху українському народові у виборі нового президента, і зазначає, що Грузія не мала намірів втручатися у президентські вибори в Україні або підтримувати когось із кандидатів“, – заявила речниця грузинського президента. У зв’язку з тим, що питання присутності грузинських спостерігачів в Україні під час першого туру виборів президента викликало багато суперечок, то цього разу Грузія взагалі офіційно не направлятиме своїх спостерігачів до України.

Нагадаємо, що напередодні першого туру президентських виборів в Україні 17 січня, незважаючи на рішення Київського апеляційного адміністративного суду, ЦВК відмовилася реєструвати як спостерігачів понад 2 тисяч громадян Грузії. У ЦВК мотивували це рішення “неправильним оформленням документів”.

Блок Юлії Тимошенко наполягав на необхідності реєстрацій цих спостерігачів, аби вони могли запобігти фальсифікаціям у Східних та Південних регіонах України. Водночас представники Партії Регіонів заявляли, що під виглядом спостерігачів до східних регіонів України мають приїхати “бойовики,” які мають контролювати хід голосування у областях, що традиційно забезпечують головну підтримку партії.

Напередодні другого туру Віктор Янукович у своєму зверненні до виборців на телеканалі Донбасс заявив, що “псевдоспостерігачі”, які планують приїхати у цей регіон 7 лютого, матимуть нагоду зрозуміти характер донеччан: “Хай вони ще спробують приїхати. Я думаю, вони зрозуміють, який тут характер, у цьому регіоні“.

За матеріалами Української служби Бі-Бі-Сі.