Політика

Соцопитування: Хто має шанси стати мером?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківська обласна громадська організація «Поклик Нації» з 18 по 23 лютого провела соціологічне опитування на тему: «Кого б Ви обрали, якби вибори міського голови Івано-Франківська були сьогодні?». організації опитали на вулицях Івано-Франківська 680 респондентів віком від 18 до 76 років. Респондентам запропонували вибрати свого кандидата серед дев’яти претендентів, які за публікаціями у місцевій пресі могли би поборотися за посаду міського голови, а також додаткові варіанти відповіді: «ще не визначився/визначилася» і «не підтримую жодного».


Кандидат
Кількість голосів
%
Віктор Анушкевичус,
чинний міський голова
168
24,7
Юрій Соловей,
лідер «Громадського форуму
Івано-Франківська»
122
17,9
Зіновій Шкутяк,
нардеп, фракція НС-НУ
84
12,4
Ігор Насалик,
Калуський міський голова
79
11,6
Олег Коржак,
заступник голови ОДА
30
4,4
Володимир Балагура,
член міськвиконкому,
директор ПП «Ярковиця»
27
3,9
Олександр Сич,
депутат облради, ВО «Свобода»
15
2,2
Ще не визначився/не визначилася 105
15,5
Не підтримую жодного 50
7,4

Цікаво відмітити відносно невисокий рейтинг чинного мера Віктора Анушкевичуса. Це можна пояснити тим, що опитування проводилося наприкінці зими, коли разом із зірваними сесіями міської ради, відсутністю бюджету, комунальними проблемами, з міських доріг разом зі снігом зійшов асфальт. Може, більшість цих проблем виникли і не з вини мера. Проте, сьогодні це зіграло на руку його вічному опоненту Юрію Солов’ю, який, взявши фальстарт, уже активно включився у передвиборчу боротьбу.

Зіновій Шкутяк, як один із найяскравіше «засвічених» народних депутатів із Прикарпаття та дворазовий міський голова Івано-Франківська, теж набрав непогані відсотки. Відповідно і колишній нардеп, а нині міський голова Калуша Ігор Насалик в ореолі своєї слави отримує дещо менші, але хороші голоси.

Має добрий результат і заступник голови ОДА Олег Коржак, який ще не заявляв про намір висувати свою кандидатуру. Як і Володимир Балагура, власник і директор однієї з найуспішніших і найвідоміших будівельних компаній міста. Слід зауважити, що в нього залишається великий невикористаний потенціал.

Чого не скажеш про Олександра Сича, чиї відсотки значно понизилися порівняно з соцопитуваннями, які проводилися іншими організаціями у 2009 році. Але це не могло бути для нього несподіванкою після першого туру президентських виборів, де ВО «Свобода» та її лідер зазнали поразки.

Не виникає сумніву, що шанс збільшити свої голоси може бути у кожного із представлених і не представлених у цьому опитуванні потенційних кандидатів. Адже понад 15% респондентів ще не визначились із вибором. А можливо, у запропонованому переліку не було їхнього кандидата…

Із дев’яти потенційних кандидатів на посаду міського голови двоє не набрали жодного голосу. Тому їхні імена з етичних міркувань в таблиці не подаються.

Тарас Боднар, Голова Правління ГО «Поклик Нації»

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.