Політика

Смертельно токсичний меланж покидає Прикарпаття

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перші 300 тонн високотоксичного компоненту рідкого ракетного палива — меланжу відправлені на утилізацію до Росії з військових складів ракетного палива Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних сил України, які знаходяться поблизу села Ценжів на Прикарпатті. На сьогодні на складі військової частини зберігається 2,2 тис. тонн надлишкових некондиційних компонентів ракетного пального типу «меланж».

Вивіз некондиційного пального з території області у першому етапі (І-й квартал 2010 року) профінансовано в повному обсязі. Весь меланж буде відправлено в кілька етапів згідно з графіком до кінця другого кварталу цього року. Для цього буде залучено 4-5 рейсів залізничних ешелонів із 9 спеціальних цистерн.

Після вивезення «меланжу» на території військової частини проведуть усі необхідні заходи з рекультивації землі, а військова частина буде розформована.


Меланж — високотоксичний окислювач палива для ракет середньої та малої дальності, на складах Міноборони України він значиться під маркою АК-20К.

Меланж являє собою концентровану азотну кислоту — не менш як 74%. Летка сполука червоного чи жовтого кольору. Навіть незначне потрапляння меланжу в атмосферу призводить до серйозних і необоротних наслідків для живого організму.

Гранично допустима концентрація — 0,005 мг/л. Усього кілька вдихів пари меланжу можуть виявитися смертельними для організму. Тривале перебування в хмарі меланжу без костюма хімічного захисту — гарантований летальний результат.

У взаємодії з деякими горючими речовинами (деревом, травою, соломою) меланж утворює самозаймисті пари. Якщо інтенсивність горіння висока, а поруч знаходиться паливо, вибух неминучий.

За матеріалами Корреспондент.net.