Політика

Школи самостійно складатимуть кошториси своїх видатків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кілька місяців Кабмін пропонує відкрити рахунки в державному казначействі усім бюджетним установам, а саме школам, дитсадкам, лікарням, будинкам культури тощо. Втім, на місцях з’ясувалося, що зробити це не так просто.

Івано-Франківське міське управління освіти зіштовхнулося з купою паперової роботи. За словами начальника міського управління освіти Михайла Вереса, спершу треба зібрати доволі велику кількість документів, далі — змінити статути освітніх закладів, потім у кожній установі ввести посаду бухгалтера і облаштувати кабінет для нього.

Освітяни вирішили, що це коштуватиме їм надто дорого. Тому рахунки відкриватимуться, але за бажанням керівників шкіл і дошкільних закладів буде створено централізовану бухгалтерію, одну для всіх. Право першого підпису матиме кожен директор школи, а головний бухгалтер управління освіти — тільки право другого підпису.

Правда, чотири івано-франківські заклади освіти й раніше самостійно вели бухгалтерію. Це ЗОШ№ 1, 5, 22 та Українська гімназія. Єдина школа, яка після розпорядження Кабміну погодилася на свою бухгалтерію — ЗОШ№ 2.

Начальник управління освіти пояснює, що до розпорядження Кабміну управління складало кошторис видатків для кожної школи чи дитсадка. Там визначали суму, яка потрібна на заробітну плату, харчування, комунальні послуги тощо. З нового року такий же кошторис складатиметься школою самостійно.