Політика

Ритуальні послуги подешевшали — завдяки втручанню антимонополістів

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало кілька підприємств за завищення цін на ритуальні послуги. Так, оштрафовано Івано-Франківський спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування та комунальне підприємство „Надвірнакомунсервіс” за зловживання монопольним становищем на ринку ритуальних послуг у відповідних територіальних межах.

З’ясувалося, що ці підприємства, засновані органами місцевого самоврядування як ритуальні служби, в розрахунках тарифів завищили розміри адміністративних витрат і рентабельності на окремі послуги з необхідного мінімального переліку ритуальних послуг.

У ході розгляду справ підприємства визнали порушення і переглянули тарифи на свої послуги, в результаті чого вартість копання могили знизилась у Надвірній на 5,2 відсотка, в Івано-Франківську – на 13-24,5 відсотка. Послуги з оформлення договору-замовлення і свідоцтва про поховання тарифи подешевшали у 8-9 разів. Знижено тарифи і на інші послуги ритуальних служб. Частину штрафних санкцій порушники вже сплатили до державного бюджету.

Крім того, івано-франківські антимонополісти розглянули справи проти виконавчих комітетів Івано-Франківської та Надвірнянської міських рад у зв’язку з порушення ними конкурентного законодавства, адже фактично вони були бездіяльними і створювали умови для вчинення комунальними підприємствами монопольних зловживань на ринку ритуальних послуг.

Дії виконкому Коломийської міської ради також кваліфіковано як бездіяльність органу місцевого самоврядування, що створив умови комунальному підприємству „Коломийська міська ритуальна служба” для вчинення аналогічних порушень. Розглядом справи порушення припинено. Розрахунок тарифу на копання могили приведено у відповідність до чинного законодавства, а його вартість знижено на 24 відсотки.

Таким чином виконкоми вищевказаних міських рад привели свої рішення про затвердження тарифів на ритуальні послуги у відповідність до вимог чинного законодавства. Економічний ефект від вжитих відділенням заходів на ринку ритуальних послуг (розглянуто 5 справ і припинено 5 порушень) склав 152,5 тисячі гривень.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.