Політика

Румунські спостерігачі здивовані жорстким прийомом у Тисові на Болехівщині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні у конференц-залі готелю «Надія» в Івано-Франківську відбулася прес-конференція спостерігачів від міжнародної громадської організації сприяння розвитку виборчих технологій «За справедливі вибори» — Алєксандру Кіріцеску та Міхая Дуку (Румунія). За їхніми словами, вони вчора відвідали багато виборчих дільниць на Прикарпатті, великих проблем не зауважили, але хотіли б звернути увагу на деякі неприємні нюанси.

«Наприклад, у селі Пшеничники Тисменицького району на невеличкій дільниці аж 42 особи голосували вдома, — говорить Алєксандру Кіріцеску. — На мою думку, такі люди повинні були б мати хоч якусь медичну довідку про хворобу чи не про неможливість пересуватись».

За словами румунських спостерігачів, найпроблемнішою була дільниця №58 у селі Тисів Болехівського району.

«Дивно, але коли ми туди приїхали, у доволі великому залі для голосування було повно різноманітних людей, а коли ми представилися, дільниця майже миттєво спорожніла, — каже Кіріцеску. — Потім заходили по одному, по двоє. Бачив, як двоє людей зайшли до однієї кабінки. Крім того, там було аж 80 чоловік, які голосували вдома. Працівники дільниці не мали посвідчень, не можна було визначити, хто є ким. До нас поставилися вороже, декілька разів перепитували, для чого ми сюди приїхали, хоча ми представилися й були зареєстровані. Загалом, на цій дільниці відбувалися якісь дивні, незрозумілі для нас речі».

На решті прикарпатських дільниць спостерігачі не зауважили особливих порушень. На їхню думку, якби кожному виборцеві у паспорт ставили штамп про голосування, як це робиться в Європі, то можна було б запобігти будь-яким можливим фальсифікаціям. За словами ж івано-франківських журналістів, тоді дуже швидко закінчувалися б сторінки паспортів…