Політика

Роман Ткач: «Для мене зараз нецікаво, що думає про мене Балога»

Google+PinterestLinkedInTumblr
—?Те, що лідер Народного Руху України Борис Тарасюк на наступних виборах прагне ввести НРУ до Блоку Юлії Тимошенко, не сприймається найпотужнішими обласними організаціями Львівської, Івано-Франківської і Тернопільської областей. Чи може це означати, що Рух черговий раз розколеться?

 

—?Я цілком усвідомлюю, що це все, що зараз відбувається, кожен день, кожна година, яка минула, — це вже пишеться історія. Я собі поставив за мету, що я ніколи не хочу увійти в історію Руху України як розкольник. Вибір завжди є.

Уявіть — бункер, який оточили. Там були ті, які застрелилися, були ті, хто здавався, були ті, хто брав гранату і старався при цьому вбити декілька ворогів. Ми не маємо права оцінювати їхні дії, як вони зробили — погано чи добре. Але питання в тому, що вони мали вибір.

Якщо так станеться, що частина делегатів з’їзду проголосує за політичний союз з БЮТом, то я, напевно, припиню членство у Русі, тільки заради того, щоб не сказали, що я розкольник.

—?А які настрої у членів обласної організації НРУ?

—?11 жовтня у нас відбулась обласна звітно-виборна конференція. І ми не голосували «за» БЮТ чи «проти», але ми сказали, що проти політичного союзу із Блоком Юлії Тимошенко. Я все?таки не відкидаю варіанту, що нам вдасться зберегти Рух, вдасться виробити якусь одну лінію. Зрозуміло, що було би найкраще Руху самостійно йти на вибори, але на сьогоднішній день це нічого не дасть. Але я говорю про інше.

Переді мною постають ті люди, які у 2006?2007 роках говорили, що підтримують Президента. То чому вони йдуть окремо сьогодні? Це політичне інтриганство.

—?То як піде Рух на вибори: самостійно, у блоці «Наша Україна», чи все?таки реалізується проект «правиці» у складі НРУ, УНП, ВО «Свобода», можливо КУН та інших партій правого спрямування?

—?Настільки я знаю, поки що не має кінцевого формату, і умовно він десь буде оформлений до кінця тижня. Мова йде про те, що буде Блок Віктора Ющенка. Ведуться перемовини з двома партіями: з Народним Союзом «Наша Україна» і з Українською народною партією.

—?На Вашу суб’єктивну думку, який найоптимальніший варіант?

—?Я би сказав, що був би добрий варіант Народний Рух, УНП і «Наша Україна». А взагалі, як на мене, ідеальний варіант — якби сюди приєдналися «Свобода» і КУН.

—?А Єдиний Центр?

—?Категорично проти. І, до речі, Президенту я це говорив. Я думаю, що на центральному рівні у цьому блоці не буде Єдиного центру.

—?Який би варіант Ви не вибрали, Ви усвідомлюєте, що підтримка БЮТу все одно буде більшою?

—?Якщо оцінювати виборців суто Блоку Юлії Тимошенко, то вони діляться на дві категорії: ті, хто бездумно вірить у її погляди, звертаючи увагу на образ, на жести, і не прислуховуючись до того, що вона говорить, що вона робить; а друга частина — ті, хто все?таки аналізує. Я маю свою інформацію, і з багатьма людьми спілкувався. На превеликий жаль, тих, хто відноситься до першої частини, значна більшість: «Юля і все», — їх не переконаєш. Але, знову ж таки, все міняється: час, думки, дії політиків. Зараз, звичайно, я не беруся говорити про рейтинги можливого Блоку Ющенка. Але я думаю, що ще щось можемо зробити.

—?Очевидно, небажання БЮТу іти на вибори із «Нашою Україною» і Єдиним Центром пов’язане із ворожими стосунками між Юлією Тимошенко та Віктором Балогою. У Вас із Віктором Балогою теж не найкращі стосунки, то чому Ви не поступаєте так, як Борис Тарасюк?

—?Як би пафосно це не звучало, але, якщо сьогодні на кону стоїть дійсно Україна, то я не буду згадувати, з ким вчора посварився, або якісь мав свої думки. Для мене зараз нецікаво, що думає про мене Балога. Я бачу, які є складні умови для прийняття Президентом рішень, які стосуються безпеки і цілісності держави. Я, до речі, Президенту говорив і за ЄЦ, і за Балогу.
Багато речей, наприклад, організацію і комунікацію обласних адміністрацій і Секретаріату Президента Балога налагодив — супер. А те, що він без відома Президента робив дурниці, то шкода, що Президент не міг вчасно прийняти рішення для того, аби він цього не робив.

—?На Ваше припущення, якщо Ви підете з Руху, то хто стане головою обласної організації НРУ?

—?Я не те, що припускаю — я знаю, але не скажу. Я не буду писати заяву про вихід з Народного Руху. Я буду писати заяву про призупинення свого членства у Народному Русі України. Мене як члена центрального проводу за нашим статутом має право виключити тільки з’їзд. Ось хочу подивитися, хто підніме руку, щоб виключити Ткача, Кендзьора і Стойка…

—?У лютому Ви обіцяли дати суб’єктивну оцінку новій команді ОДА і, зокрема, діяльності Миколи Палійчука…

—?Але ж я не знав у лютому, що у жовтні призначать вибори. Я не хочу давати якусь оцінку майбутньому союзнику на виборах: позитивну чи негативну. Я обов’язково її скажу, але не зараз. Бачите, коли кажуть, що Роман Ткач емоційний у прийнятті рішень (ви догадуйтеся, хто каже) то я вже рік емоції не показую.

—?Якщо, як варіант, Ви підете на вибори у складі «Нашої України» і «Наша Україна», у кращому разі, набере таку саму кількість голосів, як на минулих виборах. З ким «Наша Україна» об’єднається? Адже з БЮТ — складно, з ЄЦ, Ви сказали, ні в якому разі, лишається Партія регіонів. Чи можливе таке об’єднання?

—?Цю тезу зараз дуже сильно підкидають виборцям вчорашні наші союзники. Кажуть: якщо ви сьогодні не хотіли бути з нами, то ви будете з Партією регіонів. Я би не ставив так питання. Я думаю, що за період цієї виборчої кампанії з’являться в Україні цікаві конфігурації, і ми зможемо дати відповідь на питання, з ким ми будемо, дуже скоро. Коли ще не почалася виборча кампанія, коли ми не бачимо суб’єктів виборчого процесу, зарано про це говорити.

—?Як, на Вашу думку, зміниться розклад політичних сил у Верховній Раді після виборів, і чи взагалі він зміниться?

—?Не можна у політиці застосовувати арифметику. Це ще раз було доведено 2 вересня. Ніхто не знає, як буде, але те, що буде інакше — однозначно буде інакше. Те, що має бути краще — однозначно має бути краще

—?Якщо Ви і Ваша політична сила в результаті наступних виборів не потрапите до парламенту, що Ви будете робити?

—?Буду давати політичні коментарі.

—?А крім того?

—?А крім того, буду шукати, де заробити на шматок хліба.

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.