Політика

Роботодавця, який звільнив вагітну, можуть посадити

Google+PinterestLinkedInTumblr

Два роки виправних робіт або арешт на півроку загрожують роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок або молодих матерів. Про це повідомила заступник директора Департаменту контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість Олена Коновалова, інформує прес-служба Міністерства соціальної політики.

«Роботодавцям, які порушують трудові права вагітних жінок, загрожує штраф до 100 неоподатковуваних мінімумів або арешт на півроку, — пояснює Коновалова. — Крім того, за рішенням суду, їм можуть винести покарання у вигляді виправних робіт строком до двох років. Однак цих покарань вони можуть уникнути, якщо виправлять порушення».

До таких порушень, за її словами, відносяться зменшення заробітної плати, звільнення або відмова у прийнятті на роботу через вагітність чи наявність маленької дитини.

Олена Коновалова повідомила, що як тільки до Держпраці надходить інформація про порушення трудових прав працівників, на підприємство направляється позапланова перевірка. Якщо інспектор виявить таке порушення, то усі зібрані матеріали передаються до правоохоронних органів.

До теми

В Україні недавно відбулися чергові зміни до пенсійного законодавства. З 1 липня до страхового стажу жінки зараховують її декретну відпустку. Платити податки за це зобов’язали як молоду маму, так і її роботодавця. Більше про ситуацію читайте у статті «Репортера» «Вагітність оплатить роботодавець».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.