Політика

Прокуратура Калуша: Радецька порушила закон

Google+PinterestLinkedInTumblr

Прокуратура міста Калуша, де нещодавно розгорівся скандал довкола заступника міського голови Віталіни Радецької, визнала, що посадовець порушила закон. Прокурор Калуша, старший радник юстиції Богдан Бурак з цього приводу повідомляє:

Повідомляю, що прокуратурою міста Калуша в порядку здійснення правозахисної діяльності за результатами ознайомлення з публікаціями у засобах масової інформації проведено перевірку з приводу етики поведінки зі сторони державного службовця органу місцевого самоврядування заступника міського голови Радецької В.Б…

Згідно статті ст. 5 Закону України «Про державну службу» державний службовець повинен сумлінно виконувати свої службові обов’язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця.

В силу ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» основними обов’язками посадових осіб місцевого самоврядування є додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування, забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування, додержання прав та свобод людини і громадянина,шанобливе ставлення до громадян та їх звернень до органів місцевого самоврядування, турбота про високий рівень культури, спілкування і поведінки, авторитет органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

В ході перевірки виявлено, що Радецька В. Б. порушила вимоги цих законів.

Так, 15.04.2011 року за розпорядженням та погодження з головним лікарем Калуської ЦРЛ головною медичною сестрою лікувального закладу Демус Р.А. в актовому залі установи проводилась виробнича нарада з старшими медсестрами відділень Калуської ЦРЛ з питань дотримання санітарно-епідеміологічного режиму та медикаментозного забезпечення хворих у присутності головного лікаря Калуської ЦРЛ Красійчука І.О. По закінченні наради до залу зайшла заступник міського голови Радецька В.Б., яка, будучи в емоційно-збудженому стані, почала висловлювати свої претензії до старшої медсестри дитячого відділення лікарні.

В подальшому, виражаючи неповагу до медичних працівників, Радецька В.Б. у зневажливій та цинічній формі, стукаючи кулаком по столу, на недержавній мові та у підвищеному тоні почала висловлювати образливі слова в адресу присутніх працівників медустанови, принижуючи при цьому їхню честь та гідність.

Така поведінка Радецької В.Б. викликала гостре обурення зі сторони медичних працівників Калуської ЦРЛ, громадськості, політичних партій (об’єднань), громадських організацій міста Калуша та Івано-Франківської області, а в подальшому набула загальнодержавного резонансу.

Факт нетактовної поведінки Радецької В. Б. в ході опитування підтвердили всі 21 медпрацівник Калуської ЦРЛ, які були присутні на нараді.

На час проведення прокурорської перевірки Радецька В. Б. знаходилась на лікарняному, тому прийняти будь-яке рішення було неможливо.

Враховуючи те, що 24.05.2011 р. сесією Калуської міської ради Радецьку В.Б. звільнено з посади заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради на підставі ст. 38 КЗпП України, підстав для прокурорського реагування не вбачається.

За матеріалами Вікон

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.