Політика

Повернення 11-річки в школах буде проблемним

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Президент Віктор Янукович таки підписав закон, який повертає у школи 11-річну систему навчання. Відтепер у загальноосвітніх установах 1-го ступеня навчання триватиме 4 роки, 2-го ступеня — 5 років і 3-го — 2 роки.

Головний освітянин Івано-Франківська Михайло Верес стурбований цими змінами. На його думку, такі нововведення напередодні нового навчального року можуть викликати чимало незручностей як учителям так і учням. Хоча б через те, що до першого вересня потрібно негайно змінювати навчальні програми.

Навчальні плани і програми затверджує Міністерство освіти. За цими планами працює вся середня освіта України. Як вирішить Міністерство — чи вони змінять лише програму для 10-х класів, бо 10-й клас переходить на 2-річне навчання у старшій школі, чи будуть змінювати для всіх? Наразі це невідомо“, — каже Верес.

Одночасно міносвіти вводить і обов’язкову дошкільну освіту. Дитина може отримувати таку освіту в родині до 5-річного віку. А держава має забезпечувати обов’язкову освіту старших дошкільнят. Нині місцеві садочки охоплюють до 98% 5-річних дошкільнят. Тому із цим нововведенням проблем не буде жодних, запевняє Михайло Верес.

ТРК “Вежа”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.