Політика

Потринділи про ЖКГ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Пеня на пеню

Добру для людей програму екс-президента Леоніда Кучми, коли той балотувався на другий термін, комунальники не забудуть ще довго. Саме він тоді пообіцяв і дотримав слова, що тарифи на послуги ЖЕО підніматися не будуть. І справді, за п’ять років (1999?2004 рр.) не було здійснено жодного перегляду тарифів квартирної плати. Так люди трохи зекономили, а ЖЕО, у свою чергу, залізли в боргову яму, з якої й досі ніяк не виберуться.

За словами заступника начальника управління економічного та інтеграційного розвитку Василя Ковальчука, навіть попри те, що на цей час жеки намагаються справно сплачувати поточні нарахування до Пенсійного фонду (ПФ), щоб не нарощувати борги, в них це не дуже виходить. Тому що специфіка ПФ є такою: якщо вони в деякий термін проштрафилися, то нараховується пеня, якщо вони ще й не сплатили того, то пеня дораховується до основного боргу, крім того, — пеня на пеню.

Окрім цього, ЖЕО ще й боргують перед податковою та «Івано-Франківськтеплокомуненерго» (ТКЕ). Борг перед останньою організацією, до речі, теж має довгу історію. Адже ТКЕ не вкладає зі споживачами безпосередніх угод із теплопостачання, а робить це через ЖЕО. Відтак, підприємство подало на жеки до суду, мовляв, ті винні їм 5 млн. грн. за послуги, якими користуються люди, і успішно нараховує жекам пеню. Таким чином, як зауважив секретар міської ради Василь Бойчук, є загроза того, що нові борги як росли, так і зростатимуть. А реальний стан речей не покращується.

Більше того, кроки для поліпшення настільки крихітні, що вони навіть не помітні. Наприклад, в жовтні минулого року міська рада прийняла рішення, аби на кожній сесії заслуховувати фінансово?економічний стан двох комунальних підприємств. Але ніхто цього так і не робить.

 

Чинники для підняття

Як зауважив заступник міського голови, який курує житлово?експлуатаційні організації, Олександр Дерев’янко, тариф, що затверджувався на виконкомі далеко не є економічно-обґрунтованим. «Ми просто корегуємо його на збільшення зарплати для тих людей, які працюють і виконують цю роботу, а також корегуємо його на оплату електроенергії. От і все. А решту ми не переглядали. Тому тариф все одно є збитковим», — зауважив Дерев’янко.

Окрім того, як зазначив мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, вартість послуг з утримання будинків та прибудинкових територій, які вносилися в цьому проекті рішення, пройшли через інспекцію контролю за цінами. Відтак Василь Ковальчук пропонував тариф в будинку без ліфтів — 0,72 грн. за метр квадратний, та  0,91 грн. — для тих, що з ліфтами.

Зрештою, як каже Ковальчук, це рішення в деякій мірі покращить розрахунки ЖЕО з Пенсійним та податковою. Але, якби довелося виходити на економічно обґрунтовані тарифи, то він (тариф) перейшов би за 2 грн. І лише тоді можна було би ставити питання про покращення якості надавання послуг.

 

Двірники, як пожежники

Василь Бойчук упродовж цілого розгляду питання хотів довідатися, коли нарешті в місті реально почнуть займатися комунальними підприємствами. Мер Анушкевичус в якийсь момент аж не витримав і спитав: «А ми що робимо?». Бойчук відповів, що ніхто жеками не займається, тільки тарифи щоразу підвищуються. І лише після того, як мер кілька раз поспіль наголосив, що просить давати пропозиції щодо того проекту рішення, про яке він говорить, дискусія наче припинилася.

Радник міського голови Віктор Кімакович, у свою чергу, наголосив, що за останній час ніхто не помітив жодних кроків з реформування цієї галузі. Відтак, роботу їх можна прирівняти тільки до роботи «постсовєтської» держави. Саме за тією структурою і тими ж методами вони нині й працюють. «Бо ми, як пожежники, є пожежа — погасили», — наголосив Кімакович.

Мер зауважив: поки в одній функції буде і замовник, і виконавець, — толку не буде. Саме тому після своїх перевірок ЖЕО він планує зробити нововведення. Там, де декларується певна кількість двірників, а в наявності їх нема і порядку теж нема, місто просто оголосить конкурс на ці роботи. І найме іншу організацію.

Ще на міськвиконкомі трохи говорили про ліфти. Дерев’янко, наприклад, сказав, що є можливість зробити економічно обґрунтованим тариф на обслуговування ліфтів і вже затвердити його на наступному виконкомі. Адже дотації у розмірі 650 тис. грн. вистачить тільки на півроку.

Зрештою виконком прийняв рішення. Щоправда, Василь Бойчук голосував проти, а ще двоє членів виконкому — Віктор Кімакович та Владислав Ливинець — утрималося. Тож, з травня рішення ввійде в дію.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.