Політика

Помер відомий український правозахисник Дмитро Гройсман

Google+PinterestLinkedInTumblr

Вчора від серцевого нападу помер український правозахисник Дмитро Гройсман. Про це повідомили його знайомі в соцмережі Facebook.

Інформацію про передчасну смерть Дмитра Гройсмана підтвердила адвокат Тетяна Монтян, яка з ним товаришувала.

Довідка

Гройсман народився у Вінниці. За освітою лікар-патологоанатом і правознавець.

Був одним із засновників вінницької групи організації Міжнародна амністія. У 1994-2000 роках був координатором національної кампанії зі скасування смертної кари в Україні. В 1998 році створив і очолив організацію по захисту прав людини Вінницька правозахисна група.

«Я відкрив інформацію, що у Вінниці канали нелегального транспортування мігрантів є під контролем міліції, а у витоків проблеми стоїть місцевий генерал СБУ», — писав Гройсман. У соцмережах він оприлюднив посилання на відео про російських політиків Віктора Шендеровича й Едуарда Лімонова з елементами порнографії, повідомляє прес-служба BBC Україна.

Понад два роки тому проти Дмитра Гройсмана відкрили кримінальну справу з обвинуваченням у розповсюдженні порнографії. У жовтні 2010 року в його офісі та квартирі правоохоронці проводили обшук. За повідомленням друга Гройсмана Олександра Човгана, той 7 серпня мав брати участь в судовому процесі.

«Я з ним розмовляв напереродні, він був у гарному настрої, писав заключне слово для суду», — написав Човган у мережі Facebook.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.