Політика

«Помаранчеву революцію» викреслили з підручників історії

Google+PinterestLinkedInTumblr

У новому підручнику історії України для 5-го класу не буде згадки про «помаранчеву революцію» та її всесвітньо-історичне значення, яка там з’явилася п’ять років тому і викликала багато суперечок. Про це повідомив учора директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олександр Удод. На його думку, у вступному курсі з історії не повинно бути зайвої політизації, тому в новій редакції книги, за якою будуть навчатися п’ятикласники вже цього року, сучасності відводиться один параграф. Там ідеться про досягнення українців у спорті, культурі, також показані всі наші президенти з 1991 року, але без політичних оцінок. У результаті згадка про «помаранчеву революцію» буде лише в підручниках історії для 11-го класу, та й то в наступному році, передає газета Сегодня.

Думки політиків про цю ініціативу розділилися. Бютівець Володимир Яворівський вважає, що це несправедливо: «Неможливо вилучити з підручника Майдан, адже вперше в нашій історії мільйон людей цивілізовано протестували проти несправедливості». А регіонал Максим Луцький заявив, що «помаранчеву революцію» «треба випалити з історії за те, що її призвідники зробили з країною».

Шкільні вчителі сприйняли зміни в програмі спокійно. «Коли вводили розділ про «революцію», ми викладали його не як революцію, а як вибори президента. Пристрасті більше кипіли на перервах, а не на уроках, через рік-два настало розчарування, — говорить викладач історії однієї з київських шкіл Ніна Захарівна. — В останні роки цю тему практично не вивчали, тому що не вистачало часу. Шкільна програма постійно змінювалася, вводили тести, терміни навчання скорочувалися. Тому — приберуть і добре».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.