Політика

Пластуни Прикарпаття провели вишкіл на лижах і сноубордах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Вже вдруге пластуни Івано-Франківської області провели лещатарський (лижний) табір «Без Гальма» на території ГК “Буковелі”. У вишколі, який тривав із 4 по 6 березня, взяли участь 28 учасників та 8 інструкторів із різних куточків області, а також кілька представників пластових осередків Львова та Тернополя.

Метою заходу є розвиток туристичних навиків та заохочення до мандрівництва та лещатарства пластового юнацтва, надання вміння юнацтву організовувати та проводити лещатарські табори, екстремальні вишколи. Вивчення та освоєння нових цікавих і технічних особливостей лещатарського (лижного) обладнання та лещатарських маршрутів в Карпатах, загальна лещатарська (лижна) підготовка шляхом вишколу на гірськолижних підйомниках. В підсумку всесторонній фізичний та інтелектуальний розвиток української пластової молоді та популяризація зимових видів спорту.

Навчання складалося з двох блоків, теоретичного і практичного. Теоретичний матеріал був поданий у вигляді навчальних фільмів та інструктажів з різновидів гірськолижного спорядження, одягу, його правильного вибору, класифікації маршрутів та техніки їзди. Велику увагу було приділено техніці безпечного поводження на схилах та надання першої медичної допомоги при травмах.

Протягом трьох днів пластуни мали змогу займатися з інструкторами на схилах ГК Буковель, тим самим засвоюючи практичні навики їзди на лещатах (лижах) та сноуборді, зокрема популярність останнього впродовж років стрімко збільшується.

По обіді третього дня було проведено міні-змагання, щоб перевірити рівень техніки їзди учасників та по завершенні яких всі отримали посвідки про проходження вишколу та відзначку на свій однострій.

Пластунка з Коломиї Таня Бундзяк: «Їзда на лещатах з кожним роком стає популярнішою і завдяки Пласту я з друзями пластунами маю змогу відвідувати схожі заходи, тобто вчитися і відпочивати не тільки влітку, але й взимку».

Комендант заходу Станіслав Провальний зазначив: «Наша організація розуміє важливість розвитку зимових видів спорту та відпочинку, тому вишкіл є традиційним. Найбільшою проблемою в організації таких заходів є зробити його мало бюджетним, тобто доступним для більшості. В цьому завжди допомагають волонтерські засади пластунів та друзів організації, які і цього року допомогли організувати та провести вишкіл».

Прес-служба округи Івано-Франківськ НСОУ “Пласт”