Політика

Парламент звільнив Луценка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Верховна Рада звільнила Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ України. За відповідне рішення проголосував 231 депутат.

Зокрема, за відставку Луценка проголосували фракції: Партія регіонів — 171 депутат, БЮТ — 1, НУ-НС — 11, КПУ — 27, Блок Литвина — 19, позафракційні — 2.

Перед цим Верховна Рада відмовилася голосувати за відставку Луценка руками. За відповідну постанову проголосувало 187 депутатів за необхідних 226.

Депутати також не погодилися з пропозицією присутнього у залі першого віце-прем’єра Олександра Турчинова “зробити перекличку депутатів”, оскільки у сесійній залі “немає навіть третини депутатів Партії регіонів”.

Зараз є спроба відкрити шлях до фальсифікацій, сфальшувавши це голосування. Я прошу, щоб засоби масової інформації показали зал, показали, скільки відсутніх депутатів від Регіонів… Я би просив зробити перекличку депутатів і виключити фальшування голосування з цього питання“, — сказав Турчинов перед голосуванням.

Відставка міністра відбулась завдяки 171 голосу Партії регіонів, включаючи Ріната Ахметова, відсутнього в залі. Не голосувала лише Ірина Акімова. Крім того, голоси дала фракція КПУ у повному складі. За відставку Луценка проголосував також брат президента Петро Ющенко. Фракція Блоку Литвина проголосувала всім складом за винятком спікера Володимира Литвина. У БЮТ голосував “за” Григорій Омельченко. У фракції НУНС голосували Петро Ющенко, Іван Плющ, Оксана Білозір, Ігор Кріль, Юрій Бут, Леся Оробець, Андрій Давиденко, Микола Кульчинський, Василь Петьовка, Віктор Тополов, Зиновій Шкутяк. Також голосували за позафракційні Інна Богословська та Ігор Рибаков. Утримався Тарас Чорновіл.

Джерело: Українська правда.