Політика

Пам’ятник жертвам нацизму може з’явитися на Валах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На черговий прийом до голови обласної ради Ігоря Олійника прийшов голова обласної Спілки жертв нацизму Роман Кубіцький. Тривалий час літній іванофранківець піклується про встановлення в обласному центрі меморіального знаку жертвам нацизму “Пам’ять заради майбутнього”.

У минулому році після звернення Романа Кубіцького до Ігоря Олійника рішенням обласної ради №865 від 18 вересня івано-франківському міському бюджету було виділено субвенцію у розмірі 90 тис. грн. на виготовлення меморіального знаку жертвам нацизму. За словами голови обласної Спілки жертв нацизму, “Держказначейство ці кошти виконавцям не перерахувало“.

19 грудня 2009 року Івано-Франківська міська рада “також прийняла позитивне рішення з цього питання“, каже Роман Кубіцький. Ескізи проекту майбутнього знаку (стели) погоджено обласною художньою архітектурною радою та відзначено “оригінальне мистецько-пластичне вирішення“. Однак…

Прикро, але 11 квітня, як планувалося, до 65-ої річниці повстання у Бухенвальді нам не вдасться встановити меморіальний знак“, – каже Роман Кубіцький . За його словами, Івано-Франківська область – єдина, де немає пам’ятника жертвам нацизму.

У новому письмовому зверненні голови обласної Спілки жертв нацизму на адресу голови обласної ради – прохання включити до бюджету на 2010 рік кошти у розмірі 100 тис.грн для виготовлення та встановлення згаданого Меморіального знаку (стели).

Меморіальний знак жертвам нацизму обласна однойменна Спілка планує встановити на Валах в місті Івано-Франківську, по вулиці Шопена, на будинку, де в роки Другої світової війни розташовувалось гестапо.

За словами Романа Кубіцького, під час нацистської окупації в області знищено 224 тисячі цивільного населення.

Прес-служба голови обласної ради

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.