Політика

Пам’ятки архітектури та археології паспортизують

Google+PinterestLinkedInTumblr

Прокуратурою проведено перевірку дотримання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» в Коломийській міській раді та районній державній адміністрації.

Установлено, що працівники відділів культури та туризму вказаних установ здійснюють погодження проектів відведення земельних ділянок в приватні руки, не маючи карт, на яких вказані об’єкти археологічної спадщини, що може призвести до їх втрати внаслідок забудови чи розорювання. 

Загальна площа таких земель на Коломийщині становить більше 18 га та потребує належного ставлення і охорони. Проте чиновники, в більшості випадків, не укладають необхідних охоронних договорів з Івано-Франківською ОДА.

Крім того, посадовці вказаних відділів не сприяють проведенню паспортизації пам’яток архітектури та археології. Зокрема з 38 об’єктів культурної спадщини, розташованих на території міста Коломия та внесених до держаного реєстру, паспортизовано лише 6.

На виявлені порушення прокуратурою внесено подання начальникам відділів культури та туризму Коломийської міської ради та Коломийської районної державної адміністрації. Прокуратура вимагає у керівників ініціювати перед управлінням Держкомзему та органами місцевого самоврядування внесення змін в картографічні матеріали, а також вжити необхідні заходи для укладення охоронних договорів з органами місцевого самоврядування.

Прес-служба прокуратури Івано-Франківської області

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.