Політика

Палійчука не слухають у районах

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Спершу було розглянуто підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку області за 2008 рік. З перемінним успіхом область впоралась із програмою. Принаймні таке враження склалось після доповіді начальника головного управління економіки Володимира Поповича.

Як повідомила начальник управління праці ОДА Ярослава Ульванська, станом на 1 січня заборгованість по зарплаті на Прикарпатті становить 6 млн. 612 тис. грн. З них 3,5 млн. грн. припадає на економічно-активні підприємства. За її словами, наразі в області немає катастрофічної ситуації, проте вже сьогодні є підстави говорити, що заборгованість зростатиме. Показник може сягнути 15?20 відсотків.

Резонанс у залі зробила доповідь начальника головного фінансового управління ОДА Любові Костів. Було оприлюднено інформацію про порушення з боку голови Галицької райдержадміністрації, а зокрема про те, що чиновник виділяв премії без розпорядження на те губернатора, та ще й премія нараховувалася без врахування співвідношення до зарплати. Микола Палійчук звернувся до правоохоронних органів з проханням надати правову оцінку діям голови Галицької РДА.

Забракував голова ОДА програмні дії щодо запобігання негативним наслідкам фінансово?економічної кризи в області. За його словами, більшість запропонованих заходів не є власне антикризовими, а такими, які потрібно виконувати постійно, приміром, виконання законів чи раціональне використання бюд­жетних коштів. Виступ Володимира Поповича закінчився дорученням губернатора через два тижні підготувати нову антикризову програму.

Як виявилося на колегії, в області дуже поганий стан виконання доручень голови обл­держ­адміністрації. Найбільше проблем пов’язано із виконанням доручень, що потребують виділення коштів, приміщень, введення додаткових посад чи створення окремих структурних підрозділів, погашення заборгованості, призупинення спаду промислового виробництва, із земельними питаннями тощо. На горіхи дісталось Надвірнянському, Калуському, Долинському, Косівському, Тлумацькому, Рожнятівському районам, а також містам Коломиї, Болехову та Яремче. Найкраще слухають губернатора Богородчанська і Снятинська райдержадміністрації.