Політика

Опозиція ініціює дострокові вибори Президента і парламенту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Представники однієї з опозиційних партій внесли на розгляд парламенту проект Постанови Верховної Ради «Про дострокові вибори Президента України та народних депутатів України». Проектом Постанови пропонується провести дострокові вибори Президента України та народних депутатів України 27 березня 2011 року.

Як зазначається у пояснювальній записці до проекту Постанови, метою її прийняття є «забезпечення конституційної відповідальності Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, інших органів державної влади, політичної стабільності в державі, гарантування конституційних прав і свобод людини і громадянина, безперервності дії Конституції України, її верховенства як Основного Закону держави».

Крім того, депутати внесли у парламент проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України про відміну Конституційної реформи 2004-го року. Зазначеним проектом пропонується створити Тимчасову слідчу комісію в складі 9 народних депутатів України, на яку покласти завдання щодо здійснення оцінки дій суддів Конституційного Суду при винесенні зазначеного рішення. Як зазначається в пояснювальній записці до проекту Постанови, «внесення змін до Конституції України належить до виключної компетенції Верховної Ради України».

Відповідно до вказаного рішення Конституційного Суду України, відновлено дію Конституції України в редакції, що існувала до внесення до неї змін в 2004-му році. «Тобто Конституція України викладена у новій редакції без рішення Верховної Ради України», — підкреслюють автори ініціативи.

УНІАН

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.