Політика

Олімпіада-2010: З Ванкувера без медалей

От і завершилися зимові Олімпійські ігри у Ванкувері. Як не прикро, українські спортсмени не привезли додому жодної медалі. У складі нашої збірної на турнір вирушили п’ятеро атлетів з Івано-Франківщини.

Починали стрибуни

Прикарпатські спортсмени виступали першими з українців. Володимир Бощук 13 лютого вступив у боротьбу в кваліфікації стрибків на лижах на середньому трампліні. Компанію на йому склав Олександр Лазарович.

З них двох на середньому трампліні кваліфікацію пройшов тільки Бощук. Але у першому раунді фіналів він стрибнув 87.5 м і не зміг пробитися до першої тридцятки, аби взяти участь у розіграші медалей.

Що ж до великого трампліну, то обидва наші краянина не змогли пройти кваліфікацію на ньому. Лазарович став 43-м, Бощук — 47-м.

Розчарування в акробатиці

айшвидше Олімпіада завершилася для фрістайлістки з Івано-Франківська Надії Діденко. З нею область пов’язувала найбільше сподівань на медалі, та вона вибула вже на стадії кваліфікації.

Старт був досить важким, адже своє слово сказала тепла погода — ще на тренуваннях після кожного акробата над снігом на трасі працювали робітники. У підсумку Діденко зовсім трішки не вистачило, аби увійти у перші 12 місць і вийти у фінали. Вона стала 13-ю…

Прорив Мацьоцької

Наймолодша у складі української команди, 20-річна Мацьоцька брала участь у двох видах програми — слаломі-гіганті та слаломі. У жіночому гіганті стартували 88 спортсменок. Одразу 18 з них вибули зі змагань, не закінчивши дистанцію. Стартувавши 69-ю, наша краянка одразу посіла 49-е місце. А за підсумками двох спроб — 45-е місце.

Наступним випробуванням для Мацьоцької став її улюблений вид — слалом. У важку сніжну погоду після двох спроб у цій дисципліні Богдані вдалося увірватися до 40 кращих та зайняти 37-е місце.

Найдосвідченіший у збірній

Для Романа Лейбюка нинішня Олімпіада була вже третьою у кар’єрі. Першим стартом для нього стала гонка на 15 км. Маючи 55-й стартовий номер, він прибіг на фініш тільки з 61-м результатом.

Після цього яремчанин вийшов на старт 30-кілометрової лижної гонки, так званого дуатлону, в якому учасники 15 км змагаються класичним стилем, а наступні 15 км — вільним стилем. Це стало досить складним випробуванням — 41-е місце з 52-х учасників.

Цікаво, що спортсмен з Прикарпаття став і останнім з української команди, хто взяв участь у змаганнях ХХІ зимових Олімпійських ігор. Роман Лейбюк 28 лютого стартував у у гонці на 50 км з масстартом та перетнув фінішну лінію із 42-м результатом.