Політика

Один із найбільших виробників горілки в Україні «Союз-Віктан» — банкрут

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Алкогольна група «Союз-Віктан» припиняє свою діяльність. Українська частина групи проходить процедуру банкрутства з листопада, а 22 грудня до Арбітражного суду Московської області буде направлено заяву про банкрутство «дочки» в Росії. Свій загальний борг у 170-200 млн доларів «Союз-Віктан» сподівається погасити за рахунок продажу активів.

Про рішення «Союз-Віктану» припинити свою діяльность розповів її співвласник Андрій Охлопков. Він стверджує, що ТОВ «Союз-Віктан ЛТД» (виробничі потужності знаходяться в Сімферополі) теж може бути визнана банкрутом: 24 листопада Господарський суд Києва прийняв рішення про порушення відповідного провадження, ввів мораторій на виконання вимог кредиторів, зупинив виконання боржником зобов’язання зі сплати податків і зборів. Крім того, сьогодні буде направлено заяву до Арбітражного суду Московської області про визнання банкрутом головної компанії в Росії — ЗАТ «Союз-Віктан».

За даними «СПАРК-Інтерфакс» на 30 вересня, на балансі ЗАТ знаходилися основні російські активи групи – власний завод у підмосковній Рузі (за дев’ять місяців 2009 року виготовив 1,84 млн дал горілки, з середини вересня виробництво було зупинене) і недобудованому майданчику в Литкаріно. На початку 2009-го на Рузу доводилося до 60% всього виготовленого алкоголю «Союз-Віктаном».

За словами джерела близького до «Союз-Віктану», серед основних кредиторів групи – українські підрозділи ОТП-банкау Ощадбанку, Альфа-банку. У листопаді Альфа-банк зажадав через Московський арбітражний суд з виробника 697,311 млн рубл. (приблизно 22 млн доларів) по кредиту – позови були подані на адресу українських ТОВ «Фірма ’Союз-Віктан Лтд’», ЗАТ «Завод марочних вин і коньяків ’Коктебель’», ТОВ «Союз-Віктан Трейд» і російських ТОВО «Союз-Віктан» і ЗАТ «Союз-Віктан». Загальний кредитний портфель групи у банках оцінюють в 170-200 млн доларів.

Банкрутство в Україні Охлопков пояснює зокрема «непередбачуваною державною акцизною політикою, в результаті якої легальні виробники працюють на межі виживання»: з 1 липня ставка акцизу за літр етилового спирту підвищилася на 58%. У Росії «Союз-Віктан» опинився у важкому фінансовому становищі, зокрема через незговірливість банків. «Але ми розраховуємо, що активів, що є у компанії, вистачить на розрахунки зі всіма кредиторами в ході процедури банкрутства», – підкреслив Охлопков.

Але представники українських і російських алкогольних компаній обізнані, що виробництво на потужностях «Союз-Віктану» в обох країнах можуть продовжити вже інші компанії – Кримська горілчана компанія (КГК) в Україні і ТОВ «Алкорус» в Росії, афільовані, за їх версією, з керівництвом «Союз-Віктану». КГК, за інформацією одного із співрозмовників, була зареєстрована у Криму в жовтні, вона орендує потужності «Союз-Віктану». «Алкорус», згідно з даними «СПАРК-Інтерфакс», зареєстрована в серпні і спеціалізується на оптовій торгівлі алкогольними та іншими напоями. За словами столичного дистриб’ютора, близько місяця тому його компанія переуклала контракт на постачання продукції «Союз-Віктану» з «Алкорус».

Джерело: ТСН.