Політика

Обстеження на єдиному в області ангіографі коштує до 3000 грн

Google+PinterestLinkedInTumblr

Днями в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні розпочав роботу унікальний апарат, який дає можливість досліджувати всі судини людського організму — поліфункціональний ангіограф. Він призначений для того, щоб досліджувати судини серця, коронарні судини.

Спочатку лікарі міста розпочнуть дослідження хронічної серцевої недостатності для діагностики та вчасного запобігання інфаркту. Крім того, івано-франківські медики будуть досліджувати судини головного мозку, адже інсульти також виникають внаслідок звуження судин головного мозку, а також артерій і всіх інших органів черевної порожнини, артерій, які кровопостачають нирку, підшлункову залозу, нижні та верхні кінцівки. З допомогою спеціального обладнання будуть проводитися внутрісудинні операції.

1 червня до ЦМКЛ приїхав спеціаліст із Москви, який запускає поліфункціональний ангіограф. А лікарі уже почали проводити перші процедури. 3 червня відбулася коронарографія: найскладніша процедура, яка проводиться на цьому апараті — дослідження судин, які кровопостачають серцевий м’яз.

Оскільки поліфункціональний ангіограф єдиний в Івано-Франківській області, він буде обслуговувати усіх жителів області.

«…Обладнання дуже дороге. Собівартість однієї коронарографії 2500-3000 грн, — розповів заступник головного лікаря ЦМКЛ з лікувальної роботи Олег Ціхонь. — Потрібно придбати для потреб лікарні спеціальні зонди, катетери, контраст. Ми плануємо закупити необхідне обладнання на суму 1 млн. грн., для того, щоб жителі як міста, так і області могли робити ці процедури цілком безкоштовно. Плануємо, що через 2-3 місяці ці розхідні матеріали в нас уже будуть».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.