Політика

Облвійськкомат відзначив 70-річчя

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Івано-Франківський обласний військовий комісаріат урочисто відзначив свій 70-річний ювілей. Свій літопис ця військова установа веде з далекого 1939 року, коли у прикарпатському містечку Снятині був організований осередок майбутнього обласного військового комісаріату. Першим його керівником став полковник Іван Сігульєв. Однак через два роки з початком Великої Вітчизняної діяльність комісаріату була припинена. Відновилась вона вже у 1944 році після визволення Києва. Саме там 23 квітня 1944 року було видано наказ про створення тоді ще Станіславського комісаріату, до якого було включено 15 осіб.

За час свого існування військовий комісаріат пережив чимало реформувань. Від 38 районних комісаріатів, створених у час війни, на сьогодні на Прикарпатті залишилось лише вісім. Із здобуттям Україною незалежності військовослужбовці обласного військкомату одними з перших на Прикарпатті присягнули на вірність народу молодої держави. За 70 років установою командувало 11 військових комісарів, сьогодні його очолює підполковник Геннадій Долгашов.

На базі комісаріату було облаштовано оперативний штаб об’єднаних сил Збройних Сил України під час минулорічної повені. Саме звідси вперше за всю історію незалежності України пішли служити до Військово-морських сил юнаки з Західної України. За підсумками цього року військкомат став одним із кращих у Збройних силах, а його керівник названий кращим офіцером Західного оперативного Командування.

Загалом на святкування ювілею прийшло близько двох сотень колишніх працівників. Свої слова привітання військкоматівцям в цей день сказали завідувач сектором з питань діяльності правоохоронних органів та оборонної роботи Івано-Франківської ОДА Валерій Іваненко, голова «Громадського Форуму» Юрій Соловей, генерал-лейтенант запасу Петро Осипенко та багато інших почесних гостей.

Завершились урочистості великим яскравим концертом, який дали артисти  Івано-Франківського Народного дому №1 та ветеранський хор Івано-Франківська «Фронтові друзі».