Політика

Новий тариф на електроенергію для мешканців негазифікованих багатоквартирних будинків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Тариф на електроенергію для населення, яке проживає в багатоквартирних будинках населених пунктів (міст, сіл, селищ), не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, проводиться за тарифом 15,6 коп. за 1 кВт.год (без ПДВ).

Національна комісія регулювання електроенергетики України надала роз’яснення до постанови НКРЕ від 10.11.2009 №1280 «Про внесення змін до Тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам, та Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається споживачам», яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 20.11.2009 за №1121/17137. Зазначені зміни були внесені на виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.10.2009 № 1324-р «Про додаткові заходи щодо енергозабезпечення населення, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом».

Багатоквартирний будинок (відповідно до Державного класифікатору будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17 серпня 2000 року № 507) – це житловий будинок з трьома та більше квартирами.

Слід зауважити, що зазначений тариф на електричну енергію застосовується лише у разі наявності двох обов’язкових умов. По-перше, якщо населений пункт (місто, село, селище) повністю (100% житлових будинків) не газифікований природним газом. По-друге, якщо у цьому населеному пункті (не газифікованому природним газом) відсутні (не будувалися або демонтовані) або не функціонують (довготривала – більше трьох років – неможливість експлуатації у зв’язку з проведенням реконструкції або демонтаж обладнання, яке ще не знято з балансу експлуатаційної організації) системи централізованого теплопостачання.

Підтвердження відсутності або неможливості експлуатації систем централізованого теплопостачання населеного пункту (місто, село, селище) підтверджується актом відокремленого підрозділу Держенергонагляду за ініціативою місцевого органу самоврядування. Тариф починає діяти з 1 числа місяця наступного за місяцем, в якому був складений акт.

Тарифи на електроенергію для інших груп населення залишились без змін. Нагадаємо, що тариф на електроенергію для населення становить 24,36 коп. за 1 кВт/год. з ПДВ; населення, яке проживає в сільській місцевості — 22,5 коп. за 1 кВт/год. з ПДВ; населення, яке проживає в будинках, обладнаних кухонними електроплитами, електроопалювальними установками —18,72 за 1 кВт/год. з ПДВ.

Довідка: В Івано-Франківській області негазифікавоними є населені пункти Верховинського району та Яремчанської міськради, окремі села у Долинському та Калуському районах. За попередньою інформацією ВАТ «Прикарпаттяобленерго», дія нового тарифу поширюється на близько тисячу абонентів.

Джерело: “Прикарпаттяобленерго”.