Політика

Нові електромережі дійдуть аж до Осмолоди

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Незважаючи на несприятливі погодні умови, «Прикарпаттяобленерго» продовжує роботи з оновлення електромереж Івано-Франківської області. Усього у 2010 році на модернізацію електроліній прикарпатські енергетики спрямують більше 45 мільйонів гривень. Масштабні роботи вже розгорнули спеціалізовані електромонтажні бригади поблизу села Ясень Рожнятівського району.

У Рожнятівському районі підрядники «Прикарпаттяобленерго» проводять реконструкцію електромереж 10 кіловольт від підстанції Перегінськ. Перебудова охопила села Гриньків, Кузьмінець, Підлюте та Осмолода. Загалом від даної повітряної електролінії живляться мешканці десяти гірських сіл – вона простяглася на 53 км, переважно гірськими лісовими масивами. Від неї заживлено 47 трансформаторних підстанцій.

Побудована близько півстоліття тому, електролінія на дерев’яних опорах вже повністю вичерпала свій ресурс. Аварійний стан раніше спричинював часті вимкнення електроенергії у місцевих споживачів, а важко доступні місця ускладнювали обслуговування електромереж та затримували ліквідацію аварійних знеструмлень. Розпочата реконструкція вирішить колишні проблеми з електропостачанням гірських сіл району.

Сувора зима та й несприятливі весняні погодні умови не зупиняють бригади електромонтажників. Навіть при 30-градусних морозах вони не припиняли робіт із заміни старих дерев’яних опор на нові залізобетонні.

Згідно інвестиційної програми «Прикарпаттяобленерго», у 2010 році також пройде реконструкція підстанції 35 кіловольт Надвірна, будівництво повітряної лінії 10 кіловольт Устеріки-Білоберізка Верховинського району та приєднання Делятин у Надвірнянському районі. Крім того, планується перебудувати 3 км кабельних ліній в обласному центрі та повітряні лінії 0,4 кіловольта у населених пунктах Івано-Франківської області. Таким чином завершиться реконструкція електромереж із переходом на ізольований самоутримний провід у селі Манява Богородчанського району, селі Яблуниця Яремчанської міськради та в селі Черемошна Верховинського району, а розпочнуться аналогічні роботи у селі Стопчатів Косівського району, селі Верхній Майдан Надвірнянського району та в місті Яремче. Отож лише за інвестпрограмою буде перебудовано 80 км повітряних електроліній.

Прес-служба ВАТ “Прикарпаттяобленерго”

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.