Політика

Незаконного продажу петард і феєрверків не буде

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У передноворічні та різдвяні дні працівники міліції здійснюватимуть заходи щодо припинення фактів незаконної реалізації  піротехнічних засобів побутового призначення. Вже відтепер дільничні інспектори на своїх територіях обслуговування та співробітники підрозділу боротьби з економічною злочинністю проводять перевірки у торгових закладах, які здійснюють реалізацію піротехнічних виробів. Згідно з тимчасовими правилами обігу в Україні побутових піротехнічних засобів, суб’єкти підприємницької діяльності повинні неухильно дотримуватися вимог чинного законодавства і ліцензійних умов щодо особливостей продажу та зберігання цього виду продукції.

Зокрема, продаж побутових піротехнічних засобів у спеціалізованих відділах крамниць з універсальним асортиментом товарів дозволяється тільки на верхніх поверхах торгівельних приміщень за умови виконання правил пожежної безпеки. Піротехнічні засоби мають бути з паспортом (інструкцією із застосування), а зазначена інформація викладена українською мовою. Усі засоби при ввезенні на територію України для реалізації в торгівельній мережі підлягають обов’язковій сертифікації на відповідність вимогам безпеки.

Відповідно до Кримінального кодексу України за порушення ввозу та реалізації без відповідної ліцензії піротехнічних засобів передбачена кримінальна відповідальність за статтями 201 (Контрабанда) та 202 (Порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг). За порушення правил обігу піротехнічних засобів передбачена й адміністративна відповідальність юридичних та фізичних осіб. Зокрема, забороняється продавати такі вироби на ринках, в навчальних закладах і торгувати з рук у невстановлених місцях.

Протягом цього тижня працівники міліції в ході перевірок виявили характерні порушення обігу піротехнічних засобів – суб’єкти підприємницької діяльності торгували ними, не маючи ліцензії. Зокрема, в Коломиї з реалізації знято 54 найменування різноманітних піротехнічних засобів на суму близько 20 тисяч гривень. Працівники яремчанської міліції зафіксували продаж 11 салютних установок у крамниці, власник якої теж не мав ліцензії на реалізацію піротехнічних виробів. Аналогічні факти задокументовані у Надвірнянському районі, Верховині та обласному центрі, де з торгових закладів вилучено понад 900 петард.

Ураховуючи потенційну небезпеку населенню від використання піротехнічних засобів, міліція краю звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпеки при поводженні з піротехнічними виробами. Батькам слід обов’язково провести роз’яснювальну роботу з дітьми, котрі захоплюються піротехнікою. Громадяни мають усвідомити, що використання петард чи різного роду салютів не повинно створювати дискомфорт для оточуючих або ж загрожувати життю і здоров’ю людей. Натомість працівники міліції вживатимуть суворих заходів реагування у межах чинного законодавства щодо осіб, які вчинятимуть хуліганські дії.