Політика

Надбавки до зарплат обговорили на селекторній нараді

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Питання виплати надбавок медикам та освітянам обговорювалось сьогодні на селекторній нараді Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з головами обласних державних адміністрацій. З 1 січня 2010 року ряд працівників бюджетної сфери почнуть отримувати надбавки до заробітної плати.

Так, надбавку у розмірі 50% від посадового окладу, за особливі умови роботи, призначено бібліотекарям. З 1 січня цього року надбавку у розмірі 20% від посадових окладів передбачено для вчителів, вихователів загальноосвітніх шкіл, викладачів та майстрів профтехучилищ та технікумів, керівників та їх заступників з числа педагогічних працівників за вклад у виховання дітей. Медичні працівники усіх медичних закладів країни отримають надбавку за стаж у розмірі від 10 до 30% від посадових окладів.

Голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук, відповідаючи на запитання журналістів про те, як будуть здійснюватися в області дані виплати, зазначив: «Відповідні нарахування цим категоріям працівників проведені, у нас є всі розрахунки. З державного бюджету для області на ці потреби передбачені додаткові кошти. Єдина проблема, що на сьогодні тільки 16% дотацій надійшло. Із запланованих 144 млн грн. нам станом на ранок 25 січня надійшло лише 22 млн грн. Але ми почули, що вся дотація надійде до кінця місяця і відповідно всі заробітні плати будуть виплачені уже із надбавками. Мене це дуже тішить, я радий, що люди отримають більше коштів. До того ж додатково отримаємо надходження в бюджет через прибутковий податок». Також голова облдержадміністрації запевнив, що люди отримають заробітну плату із надбавками навіть у випадку ненадходження дотації. Задля цього використають позики. Ряд районів області уже підготували документи, що необхідні для отримання банківських позичок.