Політика

Набув чинності новий Візовий Кодекс ЄС

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 5 квітня, набув чинності новий Візовий Кодекс Євросоюзу, який регулює процедуру й умови видачі короткострокових віз (на термін не більше трьох місяців) у консульствах країн Шенгенської зони у всьому світі. За новим законодавством, рішення про видачу візи має прийматися протягом 15 календарних днів. У разі відмови у видачі візи, консульським службам належить обґрунтувати прийняте рішення, а подавець має право його оскаржити. Раніше обгрунтування відмови не було обов’язковим.

Вартість шенгенської візи для громадян третіх країн у віці 12 років і старше становить 60 євро на людину, а для дітей від шести до 12 років — 35 євро. Втім, для держав, що уклали угоди про полегшення візового режиму з ЄС (у тому числі для України), вартість візи залишається незмінною — 35 євро.

У той же час вводяться нові вимоги для отримання в’їзного документа: для оформлення віз консульським службам наказано вносити цифрові відбитки пальців і фотографії осіб, які запитують візи, до Системи візової інформації Шенгенської зони.

Нову візову політику вводять всі країни-члени ЄС, крім Великобританії та Ірландії.

Корреспондент

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.