На ДТЕК Бурштинській ТЕС, що належить бізнесмену Рінату Ахметову, триває реконструкція енергоблоку № 5, що продовжить термін служби устаткування на 15 років, знизить шкідливі викиди в атмосферу та сприятиме збільшенню експортних потужностей. Загальна вартість реконструкції п’ятого енергоблоку становить 605 млн грн, інформує ZIK.
Енергоблок № 5 ДТЕК Бурштинської ТЕС ввели в експлуатацію з 1965 року. Окремі елементи обладнання вже відпрацювали і потребували повної заміни. Тому ДТЕК прийняв рішення про зупинку роботи блоку з 1 березня 2012 року і розпочав його реконструкцію.
Ремонт передбачає виконання великих обсягів робіт: модернізацію котлоагрегату, турбіни, турбогенератора, електротехнічної частини блоку, системи контролю та управління, а також заміну електрофільтрів. В результаті реконструкції підвищиться маневреність і економічність енергоблоку №5, а завдяки збільшенню потужності з 200 МВт до 208 МВт в енергосистемі з’являться додаткові можливості для розширення експорту електроенергії при забезпеченні внутрішнього споживання.
Головний інженер ТЕС Василь Немченко розповідає: «На станції проводяться великі реконструктивні роботи. Минулого року вклали близько 450 млн на ремонт у блоці № 7. Це дозволило підняти навантажену здатність блоку більш як на 25 МВт, зменшити вихід твердих часток в атмосферу до європейських норм – 50 мг на метр кубічний. Також зараз завершуємо реконструктивні роботи на блоці № 5, на який виділили понад 600 млн грн. Там проводимо аналогічну роботу – міняємо електрофільтр. Паралельно роблять суттєві інвестиції в тепломеханічне обладнання, що сприяє більш економній витраті палива і зменшує викиди в атмосферу.
Довідка
ДТЕК – найбільша енергетична компанія України. Вона входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. На сьогодні у ДТЕК працюють 140 тисяч осіб.
Основною продукцією компанії є електроенергія. До активів компанії входять десять ТЕС і дві ТЕЦ, загальною потужністю 18 ГВт, одна ВЕС проектною встановленою потужністю 200 МВт, а також п’ять підприємств з передавання та продажу електроенергії, які обслуговують понад 5,2 млн клієнтів; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик і нафтогазовидобувні активи.
ДТЕК експортує електроенергію до шести країн, вугільну продукцію – до 36 країн.
Comments are closed.