Політика

На найбільшому кар’єрі в Калуші збудують розсолопровід довжиною 6 км

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Протягом двох місяців буде готовий проект консервації найбільшого кар’єру в Калуші, Домбровського, з якого добували сировину для калійного та магнієвого заводів. Загалом вийняли понад 55 млн кубометрів породи. Так утворилась величезна яма з мертвою зоною довкола.

У зоні екологічної катастрофи у разі прориву чи просочення отруйних розсолів із Калуських кар’єрів можуть опинитися десятки населених пунктів України та Молдови, забрудняться річки Сівка, Лімниця і Дністер.

Прийнято рішення терміново розпочати спорудження розсолопроводу довжиною 6 кілометрів. Усі роботи обійдуться у близько 23 млн гривень, повідомив перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Плавюк.

Генпідрядники із консервації Домбровського кар’єру на осінь хочуть закінчити спорудження розсолопроводу і провести рекультивацію. Основні роботи з консервації Домбровського кар’єру мають завершитися до кінця року, передає Gazeta.ua.

Мер Калуша Ігор Насалик  вважає, що наданого Калушу часу недостатньо, щоб ліквідувати усі наслідки калійного виробництва.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.