Політика

На екзит-пол бракує грошей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Екзит-пол на президентських виборах 2010 року через брак коштів проведуть в обмеженому обсязі. Бюджет екзит-полу, який спільно проводять фонд «Демократичні ініціативи», Київський міжнародний інститут соціології та Центр імені Разумкова, розрахований на суму близько 315 тисяч доларів. Через брак наповнення фонду дослідження буде здійснюватися на 240 дільницях, замість запланованих 300. До збору коштів цього разу залучаються не лише міжнародні організації, а й українські політики, бізнесмени та громадськість. Але цих добровільних пожертв наразі бракує.

До речі, цікаво порівняти цей відносно скромний бюджет опитування з багатомільйонними витратами на рекламні кампанії кандидатів. Щоб продати виборцям “свою правду”, кандидати тринькають астрономічні суми державних грошей, а на те, щоб дізнатися правду з уст виборців, грошей не вистачає, і держава навіть не думає допомогти.

Втім, ще від парламентських виборів 1998 року всі екзит-поли фінансувалися міжнародними донорами. Дані цих опитувань зазвичай відрізнялися від офіційних менше, ніж на 1 відсоток. Нині ж вперше розпочато кампанію збору коштів всередині України, і, можливо, зародиться традиція повністю внутрішнього фінансування екзит-полів.