Політика

На бюджетників області чекає скорочення

Google+PinterestLinkedInTumblr

Бюджетників області будуть «оптимізовувати» – про це йшлося на засідання сьогоднішньої колегії ОДА. 

Під час розгляду питання про виконання бюджету області за минулий рік, у тому чисті і про борг по зарплатах бюджетників, який виник наприкінці року, начальник фінансового управління ОДА Галина Карп заявила: «Перш за все ми проаналізували чинники, які до цього привели, до заборгованості – 204 мільйони. Одна з найважливіших причин – недосконала мережа бюджетних установ області».

Так, за даними Карп,  якщо у нашій області на 10 тисяч населення утримується 63,4 бюджетної сфери, то у Закарпатській області 60,4. В області щорічно зменшується наповнюваність класів загальноосвітніх шкіл, яка складає 17,8 учнів на один клас, проти 20,3 у минулому році. У той же час кількість педагогічних працівників не так пропорційно зменшується. Маємо також нерівномірне навантаження на працівників дошкільних закладів освіти. Так, якщо у Тернопільській, Хмельницькій областях 4,9 ставок на одну групу, то у нашій області 5,9. Аналогічна ситуація про закладах охорони здоров’я. Кількість їхніх працівників 220,6 одиниць на 10 тисяч населення, що на 2,8 одинці більше, ні у середньому по Україні. 

Тож за рішенням колегії чиновники мають підготувати пропозиції, як саме оптимізувати ту саму мережу бюджетників.

Голова ОДА Михайло Вишиванюк додав, що буде звільнено зі своїх посад трьох профільних заступників голів РДА.  Їхні імена поки що не відомі – це питання розглянуть завтра на малій колегії. Знаємо, що звільнять заступників голів тих РДА, де ця бюджетна мережа найбільше неоптимальна

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.