Політика

На Прикарпатті з’явиться меморіальна дошка дідові Юлії Тимошенко — Абраму Капітельману

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Меморіальна дошка Абраму Кельмановичу Капітельману, дідусеві Юлії Тимошенко, появиться в місті Снятині на Івано-Франківщині найближчим часом. Про це повідомляє «Острів Галичина» із посиланням на депутата Івано-Франківської обласної ради від фракції БЮТ, краєзнавця Прикарпаття Зіновія Бойчука.

«Ніякої проблеми я в цьому не бачу, — каже Бойчук. — Ось, наприклад, батькові Віктора Ющенка встановили погруддя у Великій Камінці. Чому ж краєзнавці не можуть відновити пам’ять про дідуся Юлії Володимирівни Абрама Капітельмана, який працював директором третьої єврейської школи в місті Снятині у довоєнний час? Я віднайшов архівні документи, і наразі готую подання до міського голови та до ради міста Снятина про дозвіл на встановлення меморіальної дошки на будинку, де проживала сім’я Капітельмана».

Меморіальну дошку депутат хоче встановити за свої гроші, хоча також планує звернутися до городян за пожертвами, і для цього планує відкрити спеціальний рахунок в банку.

«Я вважаю, що для Снятина ця подія матиме виключно позитивне іміджеве значення, адже така відома постать як дідусь Юлії Тимошенко зможе привертати туристів не тільки з України, а навіть і з-за кордону», — каже Бойчук.

Той факт, що родичі Тимошенко встановлювали радянську владу на Прикарпатті, депутат Бойчук не вважає за перешкоду, адже тисячі громадян радянської України зі Сходу були направлені в західні області для роботи в органах влади, і багато з них після війни були репресовані радянським режимом. Щодо долі Абрама Капітельмана, то він загинув під час війни на фронті у листопаді 1944 року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.