Політика

На Прикарпатті пройде XXIII музичний фестиваль ім. А.Кос-Анатольського

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Голова ОДА Микола Палійчук підписав розпорядження про проведення музичного фестивалю і літературно-мистецького вечора, приуроченого до 100-річчя від дня народження українського композитора Анатолія Кос-Анатольського. Фестиваль має на меті виховання на музичній творчості А.Кос-Анатольського молодих талановитих виконавців та ознайомлення з його творчістю громадськості.

Анатолій Кос-Анатольський (1 грудня 1909, Коломия – 30 листопада 1983, Львів) — український композитор, народний артист України (1969), депутат Верховної Ради УРСР, лауреат Державної премії УРСР ім. Т.Г.Шевченка (1980).

Навчаючись у Станіславській гімназії, створив хор, почав записувати пісні. У 1931 закінчив юридичний факультет Львівського університету, а в 1934 — Львівську консерваторію. У 1930-х був у складі популярної у той час на Львівщині «Капели Яблонського».

Після Другої світової війни став членом Львівського обласного відділення Спілки радянських композиторів України, працював концертмейстером Львівського драматичного театру, а від 1952 — викладачем Львівської консерваторії ім. М. Лисенка (з 1973 — професор).