Політика

НБУ спрощує правила обміну валюти на час Євро

Google+PinterestLinkedInTumblr

Відповідне рішення закріплене постановою НБУ від 24 травня 2012 року (№ 207), яка набирає чинності з 1 червня 2012 року.

Зміни затверджені з метою забезпечення вільного обміну іноземної валюти нерезидентами – організаторами, учасниками, гостями фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, — пише УНН.

Згідно з постановою, протягом зазначеного періоду банки (фінансові установи) здійснюють операції з купівлі у фізичних осіб-нерезидентів готівкової іноземної валюти без оформлення довідки-certificate за формою № 377.

У той же час, передбачається, що квитанції за формами № 377-А і № 377-К про здійснення валютообмінної операції є підставою для проведення до 10 липня 2012 фізособами-нерезидентами зворотного обміну невикористаних гривень на готівкову інвалюту за умови пред’явлення документа, що засвідчує особистість і підтверджує її резидентність.

При цьому перший примірник цих квитанцій залишається в касі банку (фінансової установи) або в пункті обміну іноземної валюти, в якому здійснено зворотний обмін.

НБУ також зобов’язав банки (фінансові установи) розмістити в касах і в пунктах обміну валюти в доступному для огляду клієнтами місці інформацію українською та іноземними мовами щодо можливості здійснення фізособами-нерезидентами зворотного обміну невикористаних готівкових гривень на інвалюту за умови пред’явлення квитанції за формою № 377 – А чи № 377-К і документа, що посвідчує особу і підтверджує її резидентність.

Нагадаємо, Національний банк України очікує припливу іноземної валюти напередодні Євро-2012.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.