Політика

Можливі зміни до правил дорожнього руху

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Департамент ДАІ МВС запропонував змінити правила дорожнього руху, що стосують обмеження швидкості, зменшення кількості місць для зупинок і заборону на керування автомобілем після прийняття ліків. За словами керівника прес-служби ДАІ Ніни Хмелевської, відповідну постанову Кабмін може ухвалили вже до березня наступного року.

Згідно із передбачуваними нововведеннями, з правил вилучать поняття “Дорога для автомобілів” (дорога з хорошим покриттям, позначена спеціальним знаком, на якій дозволено їхати до 110 км/год, тоді як на звичайних дорогах 90 км/год, на магістралях – 130 км/год). Це означає, що даішники зможуть штрафувати водіїв, які їхатимуть швидше 110 км/год.

У нових правилах також буде закріплена заборона розмовляти за кермом по мобільному телефону без аксесуару “вільні руки”. Не можна буде сідати за кермо хворим, втомленим або після прийняття ліків, які знижують швидкість реакції (про це є попередження в інструкціях до препаратів, зокрема це багато засобів від алергії, заспокійливих, знеболюючих, антивірусних ліків і навіть краплі для очей).

ДАІ також збирається обмежити експлуатацію машин, перш за все дорогих. Такі авто ввозяться в України нібито тимчасово, зазвичай на 3 місяці, щоб їх не розмитнювати і не платити високе мито, потім вивозять на 1-2 дні і знову завозять. Згідно з нововведенням, на такій машині зможе їздити тільки її господар, довіреність на право керування буде недійсна.

Натомість у департаменті хочуть полегшити життя для велосипедистів – запровадити для них світлофори, а велодоріжки прокласти з асфальту червоного кольору, як це робиться в Європі.

Знак “Зупинка заборонена”, під яким зараз можна зупинитися таксистові для завантаження-розвантаження або посадки-висадки пасажирів, заборонить узагалі будь-яку зупинку. Знак “СТОП” запропонували писати латиницею STOP, щоб було зрозуміло іноземцям. А перед “лежачими поліцейськими” з’явиться розмітка.