Політика

Мовне питання в інтерпретації франківських соборівців

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У неділю, 21 лютого, в Івано-Франківську, біля пам’ятника І.Франку відбулася акція безперервного читання віршів українською мовою, організована обласним осердком УРП «Собор» з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Акція проходила під гаслом: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирають мову».

«Ми мусимо констатувати, що сьогодні українську мову треба захищати, треба бити в набат. Тому наша акція покликана до того, щоб дати потужний імпульс до відродження нашої рідної української мови», — сказав Ростислав Держипільський, голова Івано-Франківської обласної організації УРП «Собор».

«Нам і не снилося, що ми, українці по крові і духу, доживемо до того, щоб піднімати питання захисту української мови», — додає Тарас Василик, голова Івано-Франківської міської організації УРП «Собор».

В «Соборі» вважають, що питання мови набуло політичного забарвлення, а російська мова незабаром може стати домінуючою. За словами Олександри Мечевої, представниці УРП «Собор», організація буде ініціювати позови з приводу невиконання закону «Про мову» і вимагати, щоб вся документація вилася саме українською мовою, а службовці в обов’язковому порядку здавали тести на знання української мови.

Не байдужі ідеї УРП «Собор» і пересічним івано-франківцям та жителям області. Підтримати акцію зібралося близько сотні небайдужих людей. Вони по черзі декламували на пам’ять чи читали вірші з книг, співали українських пісень.

Серед учасників марафону були і діти, які теж розповідали вірші. Загалом акція тривала кілька годин.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.