Політика

Міськрадівські «нашоукраїнці» проти… Ющенка?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На порядку денному 32 сесії Івано-Франківської міської ради було внесено тільки два питання «Про збереження коаліції демократичних сил у Верховній Раді» та «Різне». Сесію ініціював лідер фракції БЮТ у міській раді Ярослав Бачкур. Фракція БЮТ також підготувала проект відповідного звернення Івано-Франківської міської ради до Президента та Прем’єр-міністра України, яке, на їхню думку, могло зберегти демократичну коаліцію.

При формуванні порядку денного голова фракції «Наша Україна» у міськраді Михайло Івасютин запропонував свій проект звернення (чого й слід було очікувати), а представник фракції УНП, який віднедавна є ще й членом партії Єдиний центр, Руслан Панасюк, попросив дозволу вкінці голосування зачитати заяву про створення депутатської групи.

Отож, після того, як був зачитаний проект звернення, запропонований БЮТом, свій проект звернення зачитав і Михайло Івасютин, перед тим зауваживши, що проект внесли спільно фракції «Наша Україна» та Українська народна партія. У цьому зверненні БЮТ звинуватили у прийнятті антидемократичних, загрозливих для нації законів, закликали об’єднатися навколо Президента України.

Після виступу М. Івасютина слово взяв Я.?Бачкур і сказав, що не хоче коментувати виступ свого колеги. «Бог суддя — Бог розсудить все», ? сказав голова фракції БЮТ у міськраді. Проте від коментарів все?таки не зміг утриматися і сказав, що відчуває нібито «Наша Україна» вже приступила до агітаційної передвиборної кампанії.

Івасютин вже не утримався, щоб не прокоментувати виступ Бачкура, пояснивши йому, що заяви «Нашої України» і УНП несуть тільки один зміст: зберегти демократичну коаліцію, і не без натяку сказав: «Бо виходить так: забігли, нашкодили-нашкодили, а потім кажуть: ми тоже з вами!»

Не утримався від коментарів і голова фракції Партії регіонів у міськраді Богдан Федьків. Він «потішив» своїх колег, що від їхніх голосувань у країні нічого не зміниться: «Поїзд уже пішов. Якщо ви вважаєте, що це, що було, це була демократична коаліція, то що тоді недемократична коаліція?» ? риторично спитав Б.?Федьків.

Депутати 32?а голосами підтримали проект звернення, запропонований фракціями «НУ» і УНП, а після того заслухали ще одну заяву ? вже не до Президента і не до прем’єра, а всього-на-всього до секретаря міськради, у якій йшла мова про створення депутатської групи «За Віктора Ющенка». Після того, як Михайло Івасютин пафосно закликав «об’єднатися навколо Президента України», напевно й сумнівів не мало б виникнути, що заява про створення депутатської групи — це також спільний проект УНП і «Нашої України», а з’ясувалося, що ні. З 14 членів новоствореної групи 13 членів фракції УНП. Може, «Наша Україна» підтримує Президента тільки на словах? Та аналізувати поки що нічого не хочеться, адже наша політика — річ непередбачувана. За словами Руслана Панасюка, список поки що є відкритим і він закликав всіх депутатів вступити у депутатське об’єднання «За Віктора Ющенка».

У попередньому номері ми писали, що Михайло Івасютин сказав, що питання входження у депутатську групу чи блок вирішується на рівні обласних організацій. А обласною організацією «Нашої України», як відомо, керує екс-мер Івано-Франківська Зіновій Шкутяк. А йому блокуватися з промерівською фракцією УНП (а фактично з Віктором Анушкевичусом), навіть «за Ющенка», очевидно, «западло»…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.