Політика

Міськрада не дозволила — прокуратура перевірить

Google+PinterestLinkedInTumblr

Перше пленарне засідання сесії відбулося ще у четвер, 26?го. Депутати мали продовжити розгляд питання щодо отримання позики на суму майже 12 млн. євро, яка передбачена на реконструкцію чотирьох котелень міста. Проте вони навіть не спромоглися затвердити порядок денний, тому засідання перенесли на вівторок, 31 березня.

Нагадаємо, що на попередній сесії Івано-Франківської міськради створили комісію, яка розроб­ляла основні принципи гарячого водопостачання в місті. Оскільки комісія це питання вивчила, то винесла на порядок денний ті принципи забезпечення обласного центру теплопостачанням та гарячою водою. Зазначимо, що обговорення цього питання на минулих сесіях викликало чималу дискусію. Але не цього разу.

Найбільше емоцій в залі викликав договір між «Теплокомуненерго» та ЄБРР. Кульмінацією стала новина, що кредитна угода вже підписана 9 лютого без відома депутатів. Нагадаємо, що тоді сесія так і не розпочалася, оскільки секретар міськради Василь Бойчук повідомив: через перебування у місті президента Ющенка, міський голова не може провести засідання.

До речі, цього разу мер також не був присутній на сесії, провів її секретар міськради. Попри те, що на розгляд винесли тільки два питання, порядок денний формувався півдня. Дискусію розпочав голова фракції «Наша Україна» Михайло Івасютин. Він від імені десяти членів своєї фракції запропонував розглянути пакетом: депутатські запити, укладення договору між «Теплокомуненерго» та ЄБРР, створення контрольної комісії щодо обігу тих коштів та принципи теплопостачання. Депутат Сергій Борзов додав до цього блоку питання про роботу «Теплокомуненерго». У свою чергу фракція УНП підтримала пропозицію Івасютина, а БЮТ — Борзова. В результаті емоційного обговорення порядку денного міські обранці вирішили розглянути, крім депутатських запитів, два питання: про основні принципи забезпечення міста теплопостачанням та гарячою водою, а кредитне об’єднали зі створенням комісії.

За «теплопостачання та гарячу воду» проголосували майже одразу, внісши деякі поправки. А от «кредит» затягнули до вечора.

Оскільки директор ДП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Арсен Блащук знаходиться на лікарняному, доповідав з цього приводу начальник управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому Богдан Білик. Після його доповіді не залишилося сумнівів, що договір підписаний за плечима депутатів між Арсеном Блащуком та керівництвом ЄБРР.

Ось тут у сесійній залі почався ажіотаж — депутати активно вимагати, щоб їм показали оригінал кредитної угоди. Спершу його зі своїх рук у сесійній залі показував віце-мер Олександр Дерев’янко. Потім він довірив цей цінний документ секретарю міськради, до якого по черзі підходили депутати. Хтось навіть фотографував ті акруші.

Після ознайомлення з договором, почали думати, як діяти далі. Нашоукраїнець Андрій Рязанцев запропонував ще укласти договір гарантії та договір зустрічної гарантії, де потрібно викласти всі претензії до договору між ЄБРР та «Теплокомуненерго». Натомість Ярослав Бачкур майже о шостій годині вечора вирішив розібратися і покарати винних за підписання паперів без рішення сесії. Після декількох формулювань поправки до цього пункту, депутати таки проголосували за пропозицію Бачкура: «визнати, що кредитний договір між «Теплокомуненерго» та ЄБРР є таким, що був підписаний без дозволу міськради, та звернутися у прокуратуру щодо притягнення до відповідальності осіб, які підписали кредитний договір».

До речі, коли не підтримали одну із пропозицій Бачкура, бютівці висловили недовіру лічильній комісії. На що Богдан Маланюк порадив БЮТу наступного разу запросити на сесію Юлію Тимошенко, щоб та сама рахувала голоси депутатів. При цьому, наважився назвати БЮТ прибютом. Це не на жарт розізлило Ярослава Бачкура, який не своїм голосом почав кричати: «Хто прибют? Ми прибют? Сам ти прибют!».

Приблизно о сьомій вечора міськрада 33?ма голосами таки ухвалила кредитний договір. Крім того, депутати створили комісію, яка наглядатиме за використанням коштів. Підписували договір трохи дивно. Цікаво, як будуть контролювати.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.